Путіна – за ґрати. Усе, що треба знати про трибунал щодо агресії Росії

Чи реально покарати Росію за війну проти України? Міжнародне право, на жаль, неповоротке, і швидко на лаві підсудних побачити ані Владіміра Путіна, ані Сергєя Лаврова, наприклад, не вийде. Та все ж, переконані в Києві, добитись справедливості можливо. Один із таких кроків — міжнародний трибунал щодо злочину агресії РФ.

Створення трибуналу, однак, — процес непростий і тривалий. Про нього вперше заговорили ще навесні 2022 року, але й досі Україна збирає групу держав-прихильниць ідеї. А паралельно — з партнерами займається збором доказів і розслідуванням воєнних та інших злочинів РФ в Україні.

Які уроки про покарання агресора винесла міжнародна спільнота з часів Другої світової війни? Які зараз існують механізми притягнення до відповідальності за злочин агресії? У чому різниця між Міжнародним кримінальним судом і Міжнародним судом ООН? Чому не всі підтримують ідею спеціального трибуналу — та, врешті, яку форму він матиме?

Про це детально і цікаво в подкасті “світ не sweet” говоримо з Ґаяне Нуріджанян — доценткою кафедри міжнародного та європейського права Національного університету “Києво-Могилянська академія”, яка має досвід роботи у МКС.

Be the first to comment on "Путіна – за ґрати. Усе, що треба знати про трибунал щодо агресії Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*