Прем’єра | Гайдамаки, Сергій Жадан, Balaklava Blues — РІВНОВАГА

Гайдамаки продовжують знайомити широку громадськість зі своїм новим альбомом «Тріумф Слова», який складається з їхніх пісень на слова поетів «Розстріляного Відродження». Цього разу вони презентують композицію «Рівновага» на слова з однойменної поеми Євгена Плужника.

«Плужник був дуже хворий, хворий на сухоти і мав померти ось-ось кожного наступного дня. Хоча він так і не помер своєю смертю, а був закатований і помер у таборах на Соловках. Живучи, думаю, він завжди пам’ятав про смерть, тому вся його поезія — це такі його особисті рефлексії над сенсом життя і в тому є його особливий талант. Його рефлексії є дуже глибокими. Це його філософія, сенс життя, а ми з того зробили таку хіп-хоп трошки припопсовану форму, щоб люди слухали», — пояснює лідер Гайдамаків Олександр Ярмола.

Окрім самих Гайдамаків над піснею також працювали Сергій Жадан та гурт Balaklava Blues.

«Із Сергієм Жаданом ми знайомі дуже давно ще, здається, із поїздок на Шешори. Ми тоді багато часу проводили разом. Потім довгий час не бачилися, але час від часу спілкувалися. І в спілкуванні також порушували тему поезії і, зокрема, «Розстріляного Відродження». Сергій тоді ще згадував Євгена Плужника, як одного з найулюбленіших поетів того покоління. Він також дуже подобається мені. І коли виникла ідея зробити пісню на його вірші, то я одразу подумав, що просто буде дуже влучно зробити це із Сергієм. Хотілося зробити щось таке близьке до стилю хіп-хоп і взяти великий текст, не короткий вірш, а це мав бути уривок із однієї з поем. З тих трьох великих його поем «Рівновага», «Канів» і «Галілей» «Рівновага» мені сподобалася і підійшла якнайбільше», — каже фронтмен Гайдамаків.

Окрім хіп-хопу в куплетах, музиканти також хотіли, щоб у приспівах звучав жіночий вокал.

«І тоді я замислився над пошуком співачки на приспів і згадав про Марічку Марчик, яка колись ще співала бек-вокали на нашому альбомі «Богуслав». Марічка зараз мешкає у Канаді і виступає як солістка гурту Balaklava Blues. Ми зв’язалися і я одразу відправив їй демку. Їй сподобався трек та ідея і вона заспівала, і поїхала в тур. Було питання як цю лінію тепер оформити, бо для аранжування потрібні були дублі голосу і бек-вокали, а з Марічкою вже цього зробити можливості не було. І у нас був робочий варіант, який ми зробили з молодою співачкою Марією Кебуладзе (KEBU). І ми вирішили, що KEBU допише беки і всі вокальні аранжування навколо соло-партії Марічки, щоб до кінця доповнити і аранжувати приспів», – розповів Олександр Ярмола.

© FDR Media | fdr@fdrmedia.com

Be the first to comment on "Прем’єра | Гайдамаки, Сергій Жадан, Balaklava Blues — РІВНОВАГА"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*