Чому Світовий банк забрав назад 200 млн, виділених на будівництво доріг в Україні?

Ініціатива з прозорості будівництва «CoST Україна» підготувала ряд рекомендацій щодо покращення стану доріг. Про це у студії Громадського радіо розповідають директорка Національного Секретаріату CoST Наталія Форсюк та верифікатор CoST Олексій Зарицький. 

«Наші рекомендації побудовані на тих фактах, які, на нашу думку, негативно впливають на дорожню галузь. Над нашими звітами працювали інженери дорожньої галузі, професійні фахові люди, які знаються на проектній документації, на якості, на вимірах, на тому як має бути. Ми порівнювали ті дані, які розкривали служби автомобільних доріг з оригіналами документів, і дивилися: ефективні процедури чи ні. Ми зібрали усі наші занепокоєння з трьох звітів докупи, і видали такі рекомендації, які є точковими. Ми вважаємо, що їх втілити буде легше, ніж проводити глобальні реформи», – розповіла Наталія Форсюк. 

Вона також зазначила, що однією з ключових проблем для українських доріг є неефективність управління «Укравтодору»:

«На сьогодні Світовий банк відкликав більше 200 млн. доларів тому що ми не можемо вибрати ці кошти. Тобто нам дають кредити, а ми їх не вибираємо. Це керівництво «Укравтодору», яка є впроваджуючою організацією. Коли Світовий банк оголошує тендер, «Укравтодор» має забезпечити ефективні процедури. Коли керівники «Укравтодору» міняються три рази на рік – дуже важко забезпечити ефективні процедури, це по-перше. По-друге, тендерні пропозиції – їх середній життєвий цикл – чотири місяці, а в нас тендерні пропозиції тривають по дев’ять місяців. З такими довгими процедурами ми не встигаємо обрати підрядника, підрядник довго починає роботи і так далі. Це просто звичайна неефективність управління, яка стимулюється постійною зміною керівників», – сказала Наталія Форсюк . 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі. 

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio