Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (16.9MB) | Репост
Тетяна Трощинська: Ви за 5 років вивчили п’ять мов, це правда?
Іван Бобров: Так, англійську, французьку, іспанську, італійську, бразильську та португальську.
Тетяна Трощинська: Як вам це вдалося?
Іван Бобров: Все дуже просто. Я це робив в Україні, тобто навіть не виїжджаючи за кордон, без репетиторів та курсів. Вчив за власними методиками, вивчаючи всі засоби для вивчення іноземної мови, що є в Інтернеті.
Василь Шандро: Що людину змушує вчити різні мови? І що ви радите людям, які хочуть вчити мову?
Іван Бобров: Мотивації всього дві: людина вивчає мову або від великого бажання, або від великої необхідності.
Що означає бажання? Наприклад, людині подобається якийсь співак або вона хоче читати Гаррі Поттера в оригіналі.
Що означає необхідність? Це якщо через місяць ви складаєте іспит або виїжджаєте за кордон. Тобто коли є реальна ціль, і вивчення іноземної мови — це те, що ви не можете не зробити.
Мову не потрібно вивчати очима через книжки, її не потрібно вивчати очима. Мову потрібно вчити вухами, слухаючи пісні, уроки, подкасти, музику, уроки тощо
Тетяна Трощинська: Що важливіше для іноземців в мові — правильна вимова чи вільне поводження з лексикою?
Іван Бобров: Іноземцю не так принципово, з яким акцентом ви говорите, всі вас зрозуміють. Тобто вимова не має принципового значення. Що дійсно має значення — це знання не стільки слів, скільки фраз. І найголовніше — вміти ставити запитання іноземною мовою, часто люди бояться перепитувати, як правильно сказати.
Василь Шандро: З чого варто починати вивчати іноземну мову?
Іван Бобров: Однозначно має бути система навчання. Коли людина ходить два рази на тиждень до репетитора, потім в неї відпустка, потім ще якісь проекти — це не є нормальний варіант. Вивчення мови подібне до будівництва будинку — дехто хоче починати з монтажу даху — давайте спочатку вчити герундій і т. п.
Насправді, потрібно починати з фундаменту — з елементарних дієслів та їх форм.
Тетяна Трощинська: Чому в школі не завжди ефективно вчиться іноземна мова? А інколи дорослі вивчають її самі і за дуже невеликий проміжок часу.
Іван Бобров: В школі діти не розуміють, для чого це потрібно. Коли я був студентом, я на другому курсі абсолютно не знав англійську мову після школи. І захотів зрозуміти, чи можна її вивчити без репетиторів, через методики в Інтернеті, щоб мені було цікаво, і де не буде оцінок.
Заговорити іноземною мовою може абсолютно кожна людина за 42 дні
Василь Шандро: Чи можете ви порадити якісь ресурси чи методики, за якими ви вивчали іноземні мови?
Іван Бобров: Я всі методики розписую на своєму блозі ivanbobrov.com.ua. Спочатку я подумав — якщо я можу читати російською, то чому б не почитати англійською? Чому б не взяти книжку і не перекласти? Я взяв Агату Крісті в оригіналі — «Вбивство в східному експресі». Маючи якийсь шкільний рівень, я взяв словник і почав перекладати. В результаті я читав цю книжку місяць, і став трохи краще читати, але абсолютно не міг говорити.
І це дало мені розуміння того, що мову не потрібно вивчати очима через книжки, її не потрібно вивчати очима. Мову потрібно вчити вухами, слухаючи пісні, уроки, подкасти, музику, уроки тощо.
Тетяна Трощинська: Ця методика універсальна?
Іван Бобров: Так, вона універсальна, тобто вона підходить і аудіалам, і візуалам.
Василь Шандро: Як не просто вивчити мову, а ще й заговорити нею?
Іван Бобров: Заговорити іноземною мовою може абсолютно кожна людина за 42 дні. Це той строк, якого достатньо, щоб звикнути до мови, почати її розуміти, привчити до неї свій мозок і починати нею спілкуватися, щоб мати можливість завести просту розмову з іноземцями.
Тетяна Трощинська: Чи є якісь відкриті заходи, де можна почути вас як спікера?
Іван Бобров: Вже сьогодні я буду проводити на цю тему майстер-клас в Києві. Це буде в освітньому просторі Інвега на вулиці Рибальській, 22 о 18:00. Буду радий бачити всіх охочих.
Be the first to comment on "Заговорити англійською за 42 дні — рекомендації тренера"