Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (15.4MB) | Репост
kudin.jpg
Валентина КудінГромадське радіо
Формулу розрахунку розкаже директорка департаменту соціального забезпечення Мінсоцполітики Валентина Кудін.
За її словами, основними є три показники для нарахування пенсій.
Перший показник — страховий стаж. Чим його більше, тим пенсія буде більше.
Другий показник — заробітна плата, яку отримувала людина протягом свого трудового життя.
Третій показник — та мінімальна заробітна плата, яка визначалася в рік призначення пенсії.
Взагалі таких показників десять.
«Завдання цієї реформи — відновити страхові принципи: наскільки людина заробила, настільки вона повинна і розраховувати. Саме тому в новому проекті закону, який подано урядом, пропонується здійснити перерахунок всіх призначених пенсій в попередні роки, і застосувати актуалізовані показники для обчислення пенсій для наших пенсіонерів.
Якщо депутати у вересні схваллять цей законопроект, то пенсі будуть перераховані відповідно до нових показників осучасненої заробітної плати і нових соціальних стандартів прожиткового мінімуму», — розповідає Валентина Кудін.
За її словами, пенсіонеру нічого не потрібно буде робити, всі перерахунки будуть здійснені Пенсійним фондом автоматизовано.
Також вона зауважує: до 2004 року трудовий стаж рахують по трудовій книжці, а після 2004-го року рахують страховий стаж по тим даним, які містяться в державному реєстрі застрахованих осіб.
«Кожен із застрахованих осіб може завітати на сайт Пенсійного фонду і за допомогою електронних ключів ознайомитися з даними персоніфікованого обліку, тобто — як ваш роботодавець за вас сплачує страхові внески. І суб’єкт підприємницької діяльності також може подивитися, скільки в нього сплачено і чи достатньо тих внесків для зарахування вам того періоду роботи. Адже стаж зараховується тільки в тому випадку, якщо за вас було сплачено єдиний внесок в мінімальному розмірі.
Ключі можна отримати у фіскальній службі чи місцевому фонді», — пояснює Валентина Кудін.
Повну розмову можете слухати у доданому звуковому файлі.