Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (16.7MB) | Репост
«Зміни до програми, напрацьовані досить тяжкою працею наших експертів, були заслухані на колегії, ухвалені колегією МОН і вже виданий наказ міністра щодо затвердження змін в навчальних планах 5-9 класів», — розповів Павло Хобзей.
«Перше завдання цих змін полягало в тому, щоб забрати певні недоречності, дублювання матеріалів, термінологічну обтяженість. Поради давали самі вчителі, бо програми розміщувались на сайті EdEra, модератори предметів дивилися на пропозиції», — додав він.
Зокрема, з кожного предмету були створені робочі групи, які мали завданні також внести й компетентнісний підхід, який реалізується через чотири лінії «Екологічна безпека і сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємництво і фінансова грамотність».
«Зміни, які ми робили, — це певна пропедевтика до того нового стандарту, який має бути в нашій «Новій українській школі», що має стартувати з 1 класу 1 вересня 2018 року. Тому ми робили такі пропедевтичні речі: компетентнісний підхід, вивільнення часу на проектні роботи та групові заняття», — говорить заступник міністра.
Наприклад, робоча група запропонувала нову програму пропедевтичного курсу «Вступ до історії» для учнів 5 класу:
«Програму з курсу історії, яка складається з оповідань на історичні теми замінили на певну пропедевтичну програму, де історія йде як наука і вже є певна стрункість, тому зараз ми готуємо певні методичні матеріали”.
Повну версію розмови з заступником міністра освіти слухайте в доданому звуковому файлі.