Як захистити викривачів корупції в Україні?

olena_myhalchenko.jpg

Олена МихальченкоГромадське радіо

У студії Громадсього радіо провідна юристка ГО “Трудові ініціативи” Олена Михальченко. Вона розповіла для чого в Україні потрібен посібник на захист викривачів корупції: 

«Корупція наскільки вкорінилася в українське суспільство, що будь-яка інформація може стати в пригоді для того, щоб поліпшити ситуацію в Україні. Оскільки наша організація дуже тісно співпрацює з профспілками, то ми вирішили зробити таку конференцію, видати посібник, оскільки виявили, що якраз профспілки і їх активісти можуть бути потенційними викривачами корупції. Ми хочем донести до якомога більшої кількості людей те, що зараз відбувається з викривачами корупції, оскільки вони захищені за українським законодавством, але є певні проблеми, захист гарантує лише певні положення закону про протидію корупції, а спеціального закону, який би захищав викривачів немає», – сказала Олена Михальченко.

На її думку, прийняти спеціальний закон про захист викривачів корупції потрібно, але лише його буде недостатньо:

«Потрібно, щоб запрацювали всі інституції, антикорупційні інституції, і суди також, і закон. Якщо всі ці елементи зійдуться, то тоді ми будемо мати ситуацію, що більше людей наважуватимуться викривати корупцію, і будуть певні позитивні зрушення», – сказала юристка.  

Повну версію розмови можна послухати у доданому звуковому файлі. 

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio