Новий закон про кібербезпеку роз’яснює обов’язки та відповідальність, — Попова

20 вересня 2016 року законопроект №2126а був прийнятий у першому читанні, а в травні 2017-го його відправили на повторне друге читання. 5 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон.

Гостя ефіру — голова Телекомунікаційної палати України Тетяна Попова.

Дмитро Тузов: Те, що прийняли у другому читанні цей законопроект, означає, що раніше така загроза існувала? Можливо, і зараз існує?

Тетяна Попова: Ця загроза існувала, існує, ми нікуди від неї не подінемось. Це рамковий законопроект, він встановлює засади, наша країна потребує ще одного законопроекту.

Кабінетом міністрів України буде сформований перелік підприємств і розроблений порядок віднесення до об’єктів критичної інфраструктури. Це не тільки об’єкти телекомунікації і зв’язку. Це об’єкти енергетики, хімічного видобування, транспорту, банківський сектор.

Закон чітко розподіляє функції між державними установами, регулює те, хто і чим має займатися в питаннях забезпечення безпеки нашого кіберпростору. 

Закон дає чіткі визначення, що таке кібератака, що таке кіберпростір, що таке критичні об’єкти, що у нас є основними об’єктами. Добре, що основними об’єктами вони зробили тільки державні установи. Це Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Нацполіція, СБУ, Генштаб, НБУ. Саме щодо цих підприємств буде застосований щорічний аудит стану кібербезпеки.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio

Be the first to comment on "Новий закон про кібербезпеку роз’яснює обов’язки та відповідальність, — Попова"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*