Всі мої стосунки з Львівським бронетанковим заводом задокументовані, — генерал-майор Юрій Мельник

20431295_113127989345104_2438112229322722588_n.jpg

Юрій МельникFacebook: Ирина Мельник

 

24 липня Апеляційний суд міста Києва відпустив на поруки начальника Центрального бронетанкового управління Збройних сил України генерал-майора Юрія Мельника. Громадському радіо вдалося взяти у нього інтерв’ю.

Анастасія Багаліка: Прокуратура наполягає на тому, що ви не мали закуповувати ці двигуни. Поясніть чому?

Юрій Мельник: Потреба закупівлі двигунів існувала і існує. Дані вузли, агрегати були вилучені зі складу Збройних Сил в 2000-х роках, це стосується 2008-2009 року, по значно нищій ціні ніж можна було реалізувати для користі держави. Коли було прийнято таке рішення – в цьому потреби не було, і було виведено крім вузлів і агрегатів достатню кількість техніки, яка в подальшому реалізувалась на зовнішніх ринках. На даному етапі, під час ведення бойових дій, ця техніка вкрай потрібна для Збройних Сил.

Анастасія Багаліка: САП наполягає, що мали бути нові двигуни,  а поставили старі. У цьому суть справи, що двигуни проходили за документами як нові.

Юрій Мельник: Формування самого договору, формування потреби і інші документи, що стосуються умов підписання договору – знаходяться в Антикорупційному бюро, де проводиться слідство цієї справи, і втручатися в справу, впливати на хід її рішення, я не можу – за рішенням Апеляційного суду, але те, що стосується питань укладання договору, то договір був складений відповідно до норм чинного законодавства, там була реальна потреба, яка існувала і існує для Збройних Сил. Формування договору було написано і воно відображено в специфікаціях до договору. Що стосується якості та своєчасності подачі продуктів, то договір діє до повного виконання умов сторін.

Анастасія Багаліка: Чи у вас виникали в Центральному бронетанковому управлінні якісь претензії до Львівського бронетанкового по інших договорах?

Юрій Мельник: План ремонту озброєння військової техніки має обмежений доступ, тому правові відносини з Львівським бронетанковим заводом лишаються в діловодстві, і що слідчі, що аудитори, що представники інших служб, які мають доступ до таємності – перевіряють ці відповідні договори, перевіряють порядок їх виконання, своєчасність подачі претензій. Це контролюється щомісяця, і щорічно проводиться аудит що Центрального бронетанкового управління, що Укроборонпрому. Що стосується Центрального бронетанкового управління і відносин з державним підприємством – ніяких схем немає. Ніхто ці договори, цю переписку не ховає під подушкою, вони знаходились на час вилучення у відповідних шафах і кабінетах. Де знаходиться саме управління – все прозоро, ніякого маскування на даному етапі немає. Ні я, ні мої підлеглі до корупційних схем ніякого відношення не мають.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio