Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (15.8MB) | Репост
vladyslav_krykliy.jpg
Владислав КриклійГромадське радіо
Едуард Лозовий: Що собою являють ці центри?
Владислав Криклій: Це машини, у яких є дизельний генератор, шафи-сейфи, які дозволяють зберігати транспортні знаки і документи, два робочих місця для наших адміністраторів, спеціальний виносний тент, коли спека чи дощ, зручні столики, щоб громадяни могли підходити, заповнювати документи, подавати заявки.
Навіть в Європі таких пересувних сервісних центрів немає, з того, що ми знаємо, щось схоже є у Грузії.
Вікторія Єрмолаєва: Послуги, які будуть надаватися мобільними центрами — реєстрація і перереєстрація транспортних засобів, заміна посвідчення водія, видача міжнародного посвідчення водія, запит на довідку про несудимість. Який термін здійснення послуг?
Владислав Криклій: Термін не перевищує того, який є у стаціонарних центрах — наприклад, 20 хвилин на заміну посвідчення водія, яке друкується прямо на місці. І це не звичайний принтер, у мобільному центрі є спеціальне обладнання, з усіма ступенями захисту.
Едуард Лозовий: В момент надання цих послуг мобільними центрами дані вносяться в якусь окрему базу, чи вони на постійному зв’язку з загальною базою МВС?
Владислав Криклій: Є такий зв’язок, постійний доступ до єдиного державного реєстру. Все забезпечується на місці через 2G, 3G зв’язок або, якщо є можливість і домовленість з місцевою владою — і є змога розгорнути мобільний центр на базі якогось приміщення — то ми там можемо підключитись до цифрової відомчої комунікаційної мережі.
Вікторія Єрмолаєва: А скільки часу займає отримання довідки про несудимість?
Владислав Криклій: Нарешті з’явилось законодавче підґрунтя, де вказано як ця довідка надається — безкоштовно і до 30 діб, але реально — протягом 10 днів. Ми спробували офіційно прискорити цю послугу, надали відповідні пропозиції, але, на жаль, їх не погодили. Тому поки що ця послуга залишається безкоштовною, але, на жаль, ми не можемо її прискорити, видавати довідку за годину.
Вікторія Єрмолаєва: А хто подає запит, щоб мобільний сервісний центр приїхав у той чи інший населений пункт?
Владислав Криклій: Запити подають місцеві громади. Наприклад, у маленьких містах мобільний центр приїжджатиме раз на два тижні — люди знатимуть, що кожну другу середу у них є змога отримати послугу, не треба гнати мопед за 60 кілометрів. Звісно, залежно від затребуваності, графік може змінюватись. Наша мета — забезпечити всі області, зону АТО також. Вся інформація буде з’являтися на нашому сайті.
Едуард Лозовий: Як будуть вирішуватись можливі спроби корупції?
Владислав Криклій: У нас введена персональна відповідальність. Раніше рішення у МРЕВ приймав керівник, а у мобільних центрах немає керівників. Якщо щось не так, людина телефонує у наш головний кол-центр (044)290-19-88 і каже: «Я тут в селі Вишеньки, мені не хочуть видавати якісь документи». І всі питання одразу вирішуються.
17342692_914700028671741_4389922537519499397_n.jpg
Мобільні сервісні центри МВС
Be the first to comment on "Водійські права за 20 хвилин біля дому: МВС запускає мобільні сервісні центри"