У Мистецькому Арсеналі незабаром відкриється Музей новин

Про те, що цікавого можна буде побачити у Мистецькому арсеналі з 2-го по 26-го березня, розповідають Юлія Ваганова (кураторка проекту) та Світлана Павелецька (керівниця PR-департаменту «1+1»).

Ірина Сампан: Що це за проект і коли він стартує?

Юлія Ваганова: Проект в роботі вже більше, ніж півроку. До нас звернулися «ТСН» та піар-компанія Gres Todorchuk PR з ідеєю спробувати до 20-річчя ТСН поговорити про новини та зробити проект, який би розповідав людям про те, як створюються новини та які новини ми пройшли за часи нашої незалежності.

Світлана Павелецька: Окрім того, що ми розповідаємо, що таке новина, як вона впливає на людину, хто її робить, яка величезна команда стоїть за цим, нам було цікаво подивитися, які головні новини окреслили сучасну історію України.   

dsc03074_1500x997.jpg

Юлія Ваганова та Світлана Павелецька Авторські права: «Громадське радіо»

 Ми запросили політологів, діячів культури, шоу-бізнесу, економікиі запропонували їм ранжувати новини, які виходили в ефірі «ТСН» протягом останніх двадцяти років. Таким чином обрали 100 головних новин. Дуже багато експонатів будуть присвячені історичним новинам.

У нас буде багато цікавих речей, починаючи від турбіни літака «Мрія», в яку можна залізти та сфотографуватися, закінчуючи артефактами з Чорнобиля, олімпійськими медалями, статуетками з Євробачення.

Ірина Сампан: А яка перша новина?

Юлія Ваганова: Анексія Криму. Ми розуміємо, що від деяких новин, які є дуже значущими і визначальними, вже минув якийсь час. Наприклад, новина про незалежність України є в рейтингу, але десь на 4-5 місці. Свіжіші новини, які ми проживали нещодавно, виявилися на першому місці. Вони і стали лідерами.

Світлана Павелецька: За аналітикою, що ми робили, стало зрозуміло, що ми живемо політикою. З 15-ти найбільш популярних ньюзмейкерів тільки дві людини не є політиками: Георгій Гонгадзе і Філарет.  

Андрій Куликов: Які неполітичні новини вам запам’яталися?

Юлія Ваганова: Наприклад, можемо говорити про новини науки або сили людського духу. Є новини про політ нашого космонавта в Космос (і навіть є «Кобзар», з яким Каденюк літав у Космос).

Світлана Павелецька: У нас є 10 залів, окрема зала присвячена незалежності, вона є дуже надихаючою. Нам вдалося шляхом тривалих перемовин, отримати прапор, який вносили в Раду під час проголошення незалежності.

Один прапор — саме той, який вносили, він буде в спеціальній вітрині, а над ним буде величезний восьмиметровий прапор. Адже, насправді, прапорів і було два. Дуже боялися, що прапор не дозволять внести в Раду і заберуть, тому був дублікат. У цьому залі ми говоримо і про ЗМІ, про те, як вони висвітлювали все це.

У нас буде окрема цікава секція: найголовніші ньюзмейкери не люди. Там є один політичний елемент — вінок, який падав на Януковича. Є пандочки, кіт-бібліотекар, героїчна собака, і бурулька.

Ірина Сампан: Як будуть виглядати експонати?

Юлія Ваганова: Тут велика командна робота і інших музеїв, які надали нам експонати, які могли б проілюструвати новини. Наприклад, є транспаранти голодуючих студентів, ті, з якими люди стояли під Радою під час проголошення незалежності. Є і космічна їжа, і старі камери з музею телебачення.

Світлана Павелецька: Також є дуже багато різних артефактів з революцій: Революція на граніті, Революція 2004 року, Революція гідності, багато всього із зони АТО.

Буде дуже багато інтерактивів і цікавих речей. Будуть VR-окуляри, завдяки яким ви можете потрапити на трибуну ВРУ, в зону АТО, в Чорнобиль чи в студію «ТСН». У нас буде діюча голограма Алли Мазур, як в «П’ятому елементі», буде справжня студія новин. І 3 березня о 12.00 та 16.45 випуски ТСН будуть виходити виключно з музею новин. Ви зможете начитати і записати новину. Відчути себе ведучим, журналістом та оператором.

Ірина Сампан: А чи буде нарізка «ляпів» із прямих ефірів?

Світлана Павелецька: Буде. У ведучих часто високі підбори, і раз на півроку хтось «гепається» із подіуму. Але нам не соромно за те, що вони кажуть під час падіння. Є серія «ляпів» політиків та ньюзмейкерів.

Буде багато екранів та відео; «ляпи» та сумні моменти, те, що ми хочемо згадати, і те, що хочеться забути, але про це треба пам’ятати.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio

Be the first to comment on "У Мистецькому Арсеналі незабаром відкриється Музей новин"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*