Не варто знищувати Карпати й Дністер греблями гідроелектростанцій, — Руслан Гаврилюк

У студії Громадського радіо Руслан Гаврилюк, експерт Національного екологічного центру України. Говоримо про те, як гідроенергетика впливає на екологію. 

13 липня минулого року уряд схвалив Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року. За словами експерта Національного екологічного центру України Руслана Гаврилюка, варто було провести екологічну експертизу програми, але її не було. У зв’язку з цим, виконання цієї програми несе екологічні загрози: 

«Перше, про що ми говоримо – це Канівська гідроакомулююча станція, це село Бучак. Невеличке село, але це історичне місце, і громада там вже зруртувалася, бореться, щоб їх не затопили, щоб не було знищено цей історичний ландшафт, а їх переселено. Друге – це ландшафт річки Дністер. Каскад з шести ГЕС, які передбачені програмою на цій річці, перетворить Дністре на Дніпро. Там громади борються, та реформа децентралізації, яка відбувається, вона дає їм право на участь в ухваленні рішень», – сказав Руслан Гаврилюк.

Детальніше слухайте у доданому звуковому файлі. 

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio

Be the first to comment on "Не варто знищувати Карпати й Дністер греблями гідроелектростанцій, — Руслан Гаврилюк"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*