Націоналізація Приватбанку — шикарна спецоперація Гонтаревої — Руслан Чорний

Гість студії Громадської хвилі – Руслан Чорний – шеф-редактор «Фінклубу».

unnamed_1_4_12.jpg

Руслан ЧорнийГромадське радіо

Ірина Соломко: Пане Руслане, як ви вважаєте, на скільки успішним або навпаки, було керівництво пані Гонтаревої?

Руслан Чорний: Важко сказати, але дуже багато помилок зробила Гонтарева. Були зроблені такі речі, які призвели до втрат бізнесу і гроші пішли із системи, але хто краще міг и впоратися на її місці, я просто таких людей не знаю. Не можна говорити, або так, або ні, – ця людина все таки була єдиною за історію України, напевно з часів Гетьмана, реформатором.

Ірина Соломко: Загалом, Руслане, хотілося б зрозуміти, наскільки і що ви вважаєте в роботі пані Гонтаревої ефективним. Наскільки це були системні помилки управління?

Руслан Чорний: Я все ж таки іще раз скажу про те, що дійсно я не знаю другої людини, яка могла б так ефективно вистояти в цій ситуації. Це могла зробити жінка, і вона могла зробити реформи, на які до цих пір не зважився ані Ющенко, ані Арбузов, ані Соркін. Тобто всі очільники Нацбанку.

Ірина Соломко: Чому саме їй це вдалося?

Руслан Чорний: Скажімо так, те, що вона поставила собі за мету, вона до неї і йде. Вона все таки була, коли працювала в комерційному секторі, найефективнішим інвестбанкіром, свою компанію вона підняла на найвищий щабель, і продовжувала працювати і заробляти гроші там, де всі компанії вже почали падати, – втрачати людей і статки, як і Дрегон Кепітал, і Конкорд, і Сократ, ну і решта інвест компаній, про які ми вже зараз більше не чуємо. Так само і на неї був великий тиск, і ми бачимо, що продовжується тиск з усіх боків, і фактично це заява про відставку, вона була пов’язана із тим, що на неї продовжують давити вулиці. Останньою краплею було, коли до неї вдерлися до маєтку і розмалювали паркан та обзивали її різними словами та вимагали її відставки. Вона давно хотіла піти, і це стало останньою краплею, наскільки вона нам розповідала, що вона не може існувати в цій системі під таким шаленим тиском. В усіх проблемах країни останні три роки звинувачують Гонтареву. Впала гривня – винна Гонтарева, впав літак – винна Гонтарева. І це дійсно тиск на одну людину, і ми бачили, хто це фактично фінансував.

Ірина Соломко: Давайте скажемо хто.

Лариса Денисенко: Я думаю це важливо усвідомлювати, чому власне в усіх гріхах будь-яких урядових або представницьких владних структур звинувачують одну людину.

Руслан Чорний: Я бачив піар-бюджети деяких власників банків, які закрили, які фінансували свого часу компанії, які були направлені на те, щоб очернити ім’я Гонтаревої і співробітників Нацбанку і Фонду гарантування, тобто в мене не просто впевненість, я це знаю точно, що фінансувалися більшості кампаній тими людьми, які втратили бізнес і втратили банки, тому що вони займалися просто відмиванням коштів. Вони не займалися нормальним бізнесом, і ми бачимо останній такий щабель, який був найбільшою проблемою банківської системи – це «Приватбанк». І ми бачимо, що всі структури Коломойського направили свої зусилля на те, щоб дискредитувати і Гонтареву, і інших співробітників Нацбанку, які займалися «Приватом». Найбільше задіяний був телеканал 1+1.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio