Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (8.2MB) | Репост
Так говорить Сергій Акимович, начальник Штабу економічної блокади ОРДЛО, з яким ми зв’язались по телефону.
Дмитро Тузов: Що відбувається на блок-постах, які обмежують постачання товарів на непідконтрольні території Донецької і Луганської області? Надійшла інформація, що встановлені нові блокпости. Де саме?
Сергій Акимович: Після того, як ми заблокували практично весь залізничний трафік, ми переходимо до другого етапу — починаємо блокувати автомобільні дороги, якими так само провозиться контрабанда. На сьогоднішній день ми вже маємо 4 блоки, вони мобільні, не постійні, тому що вони мають бути якомога ближче до лінії розмежування. Тому є випадки, коли ми встановлюємо редут, і починається з того боку обстріл.
Дмитро Тузов: Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що блокада змушує підприємства України купувати вугілля в Російській Федерації. Що ви про це думаєте?
Сергій Акимович: 13-го квітня буде три роки, як було оголошено АТО, і за ці три роки ці питання повинні були вирішитися. Але, на превеликий жаль, вони спромоглись видати лише одну постанову Кабміну вчорашнім числом, ми навіть її не ще не бачили.
Всі розмови про те, що Садовий займається блокадою, — повна маячня
Дмитро Тузов: Чи ведуть перемовини з блокувальникам представники уряду?
Сергій Акимович: Була одна зустріч днів десять тому, і на цьому все закінчилося. Вся комунікація відбувається віртуально, через засоби масової інформації.
Дмитро Тузов: На цій зустрічі, яка відбулася десять днів тому, хто був присутній і що вирішили?
Сергій Акимович: Був прем’єр-міністр і один із представників нашого Штабу, вони обмінялися своїми позиціями. Розмова була недовга, сторони висловили свої думки з цього приводу, і на цьому все закінчилося.
Наталя Соколенко: Що змінилося за останню добу?
Сергій Акимович: За останню добу хлопці, які знаходяться на блокпостах ближче до лінії розмежування, почали припиняти перевезення на ту сторону невеликих партій товару контрабанди, тому що продукти харчування йдуть малими партіями через ті місця на КПВВ, де були створені відповідні пункти. Ідея була гарна, але ці пункти перетворили на оптові бази, на які завозяться оптом продукти, і які переходять на ту сторону невеликими партіями. Зараз цим почали займатися і представники Збройних сил та Національної гвардії.
Наталя Соколенко: Вчора на телеканалі «Інтер» говорилося, що організатором цієї блокади є нібито мер Львова Андрій Садовий, і політична відповідальність покладалася на нього. Які зараз взаємини між Штабом економічної блокади з Андрієм Садовим, з партією «Самопоміч» та яка роль інших політичних партій в роботі вашого Штабу?
Сергій Акимович: З Андрієм Садовим я жодного разу не бачився, навіть не знайомий з ним. Тому всі розмови про те, що Садовий займається блокадою, — повна маячня.
Звісно, представники депутатської фракції «Самопоміч», в тому числі позафракційні депутати допомагають нам досить потужно, тому що без їхньої підтримки в нас вже давно були б проблеми. Тому ми запрошуємо всіх депутатів Верховної Ради для того, щоб вони не сиділи у м’яких кріслах в Києві і розмовляли про те, як Україну треба будувати, а приїхали на місце і подивились, що тут відбувається, і який товарообіг за останні півроку ми зупинили. Це було 97 тисяч дозволів, з них тільки 4 тисячі були пов’язані з вугіллям. Всі інші дозволи існують на переміщення товарів всіх груп.
В мене є запитання до пана Гройсмана. Якщо працює державне підприємство Луганський патронний завод, чому він не відправляє нам зброю?
Дмитро Тузов: Що це за товари? Що їде з територій центральної України і в зворотньому напрямку?
Сергій Акимович: На даний момент не йде нічого, бо ми перекрили залізничні шляхи, а до того, як ми працювали, туди йшло все: і новорічні вироби, і засоби підривання, детонатори і дипломатична пошта. Тобто починаючи від шкарпеток, закінчуючи станками та локомотивами.
Звідти йшло вугілля, руди, а також товари виробництва місцевих підприємств.
Дмитро Тузов: Ви сказали про засоби підривання, детонатори. Можливо, вони потрібні для видобутку вугілля чи їх можна використовувати у військових цілях?
Сергій Акимович: Їх можна використовувати як в гірничих цілях, так і у військових. З нашої території йшла велика кількість металу та сталі, яка необхідна для виробництва техніки, а заводи, які працюють на тій стороні, виготовляють зброю для сепаратистів з нашого металу.
Сьогодні є багато розмов про якісь незрозумілі підприємства на непідконтрольній території. В мене є запитання до пана Гройсмана. Якщо працює державне підприємство Луганський патронний завод, чому він не відправляє нам зброю? А тому що давним давно його вивезли в Росію, ще в 2015-му році.
Дмитро Тузов: Як ви реагуєте на заяву ватажка бойовиків Захарченка, що тепер вони започатковують блокаду?
Сергій Акимович: Як я можу реагувати на заяву наших ворогів? Це їхні проблеми їхнє бачення ситуації. Дійсно, вони, після того, як заводи зупинилися, припинили отримувати податки від свого бюджету, це їх бісить, вони не знають, що робити, і роблять гучні заяви, щоб якимось чином показати свою вагомість.
Дмитро Тузов: А блокада з боку бойовиків реально існує?
Сергій Акимович: Їм немає що блокувати, тому що ми все заблокували самі з початку цього року.
Be the first to comment on "Ми переходимо до другого етапу — блокади автомобільних доріг, — начальник Штабу блокади ОРДЛО"