Музичні відкриття року

Редактор видання про музику Comma Сергій Кейн розповідає про відкриття 2016 року в українській музиці.

Ірина Славінська: Ви назвали відкриттям року гурт Tik Tu.

Сергій Кейн: Вони чудові наживо. Я прозрів, коли потрапив на презентацію їхнього альбому. У складі троє людей. Вокалістка паралельно грає на скрипці. Поруч з нею людина, яка грає одразу на всьому. Барабанщик є sound-продюсером, який працював із гуртом ДахаБраха. Я хочу з’їздити до них у Тернопіль і взяти інтерв’ю.

Ірина Славінська: Які найважливіші події сталися в українській музиці цього року?

Сергій Кейн: Перемога Джамали на Євробаченні. Це велика перемога. Євробачення – це не музична подія, але хороший трамплін. У Джамали зараз є контракт зі світовим лейблом Universal. Цей лейбл видав збірку її англомовних пісень на західну аудиторію.

Ірина Славінська: 2016 року я слухала дуже багато виступів гуртів. Таке враження, що я цього року найбільше ходила на концерти.

Сергій Кейн: Стало значно більше цікавої української музики. Минулого року, коли ми підбивали підсумки року і складали список найкращих альбомів, зібрали ледь 10 альбомів такої музики, за яку нам би не було соромно. Цього року ми ледь змогли обмежитися 30.

Ірина Славінська: Чи відчуваються зміни після впровадження квот на українську музику?

Сергій Кейн: Зміни відбуваються. Поки вони не дуже якісні. З одного боку, більше Океану Ельзи. З іншого боку, мої друзі кажуть, що вони часто чують по радіо пісню, яку 10 років тому записали українською Наталка Могилевська та Філіп Кіркоров.

Кіркоров обійшов квоти завдяки пісні 10-річної давності.

Гумор цієї історії в тому, що аранжування до цієї пісні робив Maneken – український sound-продюсер, який працює з Джамалою та багатьма іншими артистами.

Рано казати, зрада це чи перемога. Радіостанціям потрібно зрозуміти, як діяти далі. Якісно записаної музики тільки зараз стає достатньо. Потрібен час. Я сподіваюсь, що це тільки перший крок з боку держави. Я сподіваюсь, що це тільки перший крок держави.

Є багато гуртів, які не крутять на радіо, хоча вони того варті. Це Tik Tu, Blooms Corda.

Моя редакція в захваті від гурту Blooms Corda. В нашому рейтингу на першому місці буде альбом Tik Tu, а  на другому – Blooms Corda.

dsc07010.jpg

Сергій КейнАвторські права: «Громадське радіо»

Андрій Куликов: Я думаю, що радіоформату не існує, це вигадана штука.

Сергій Кейн: Радіоформат – це минуле. Він є у нас, але зовсім інший на заході. Гурт ДахаБраха етнічний, складний за будовою, але його досі крутять по радіо у Канаді, Польщі, Греції, Іспанії. Я нещодавно бачився з музикантами цього гурту і питав, що має статися в Україні, щоб їхню музику крутили по радіо. Вони усміхнулися.

Ірина Славінська: Чи приносить технічний прогрес в українську музику свої імена?

Сергій Кейн: Так. Я сподіваюся наступного року записати альбом. Нещодавно я робив інтерв’ю, яке вийде на початку наступного року, з електронщиком, якого звуть Морфом, який працював з Джамалою, гуртами ДахаБраха, Pur:Pur. Він розказав мені історію, яку нікому не розповідав. Десь у 26 років, коли він працював менеджером на будівництві та періодично діджеїв, він зрозумів, що мріє робити музику. Він рік просто сидів за комп’ютером, хоча вони з дружиною планували народження першої дитини. Він розповідав, що було дуже складно: траплялося, що в кишені залишалося лише 200 гривень, їжі вдома немає. Він заправляв на 200 гривень машину і таксував, щоб заробити 400 гривень. Так він жив рік, щоб купити не обхідне обладнання.

Андрій Куликов: Звідки ви дізнаєтеся про нових виконавців?

Сергій Кейн: З музичних медіа. Є сайти LiRoom, Muzmapa, які пишуть про українську музику, та дрібні блоги. Comma пише про світову та українську музику. 

 

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio

Be the first to comment on "Музичні відкриття року"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*