Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (19.3MB) | Репост
bezymyannyy_2.jpg
Книжка «Українська публічна теологія»
У студії Громадського Радіо — архімандрит, старший науковий співробітник Центру дослідження релігії НПУ ім. М. П. Драгоманова, професор університету Лойола Мерімаунт (Лос Анджелес) Кирило Говорун.
«У мене було подвійне завдання — назвати речі, які відбуваються в українському просторі, традиційною теологічною мовою та розповісти західним колегам про те, що відбувається в Україні», — говорить гість програми.
На питання, чому для нього важливою точкою публічності релігії стає саме Майдан, Кирило Говорун відповідає: «Українська публічна теологія народилася на Майдані. Вона існує завдяки Майдану. В глобальному контексті публічна теологія вивчає стосунки між церквою і суспільством. Майдан висловлював себе релігійними символами і текстами. Майдан, напевно, був найбільш масовою публічною молитвою у Європі. Люди пов’язували себе з церквою. Багато релігійних діячів приходили на Майдан. Він створив нові можливості для церков до зближення. Я думаю, що момент Майдану був точкою, коли українські церкви зійшлися найближче одна до одної. Потім вони почали, як ті равлики, повертатися у свої мушлі».
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.