Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (7.5MB) | Репост
Концерт відбудеться за підтримки Міністерства культури Китаю і посольства Китайської Народної Республіки. Марина Ігнатуша, організаторка концерту, розповідає про подію.
Вікторія Єрмолаєва: Хто буде гостями цього концерту? Чи будуть гості з самого Китаю, і що вони будуть виконувати?
Марина Ігнатуша: Це дійсно буде унікальна подія, оскільки ми маємо честь приймати одних з найвидатніших китайських музикантів —це диригент Шао Ен і скрипаль Чжу Дань. Вони приїдуть спеціально для виступу в Національній філармонії України. Диригент буде диригувати нашим філармонічним оркестром. Вони будуть виконувати композиції, написані сучасним китайським композитором для цієї події. Це буде симфонія «І» та симфонія «Надія», а також вони будуть диригувати другу симфонію Сергія Прокоф’єва «Дорога до Канева».
Андрій Куликов: Де і коли це буде?
Марина Ігнатуша: Це буде у філармонії 6 січня о 19:00. Концерт присвячений одному із найбільш грандіозних свят у Китаї — китайському Новому року. Це свято у них має назву «Радісне свято весни», вони святкують його протягом 2 тижнів.
Ця традиція організації концертів розпочалася у них з 2010 року. Вони відбуваються у найбільших місцях світу. Київ потрапив у цей список вдруге. Це визначна подія для нашого культурного простору. Минулого року концерт відбувався у Києві та Львові. Цього року цей концерт є унікальним, тому що є ще одна подія — 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Україною.
Вікторія Єрмолаєва: До речі, дуже відомий диригент Шао Ен теж завітає на «Громадське радіо».
Ми знаємо, що 2016 року один із українських артистів отримав від ЮНЕСКО звання «Артист миру». Розкажіть про це.
Марина Ігнатуша: Так, це наш надійний партнер — маестро Герман Макаренко. Він є народним артистом України та має почесне звання «Посол української культури». Дійсно, це велика честь. ЮНЕСКО визнала його «Артистом в ім’я миру». Він є першим українцем, який отримав таку нагороду. Він третій диригент у світі, що отримав таку нагороду, і всього у світі таких людей лише 60, серед яких і Селін Діон, і Сара Брайтман. Це дуже почесно у наш час, тому що цією подією ми ще раз привертаємо увагу європейців і всього світу до наших проблем миру, які сьогодні є дуже актуальними в Україні.
Вікторія Єрмолаєва: За що дають таку нагороду?
Марина Ігнатуша: За активну позицію, яка спрямована на мир та розвиток основних принципів, які сповідує ООН. У Германа Макаренко є багато авторських і міжнародних проектів. Минулого року спіьно з ним ми організували концерт «Музика заради миру» до 70-річчя ООН, а позаминулого року був великий концерт до 100-річчя геноциду вірмен в Україні.
Андрій Куликов: Чому ви так зацікавлені співпрацею з Китаєм?
Марина Ігнатуша: Наше агентство співпрацює з багатьма посольствами, ми проводимо для них як ділові, так і культурні заходи. Але саме Китайське посольство чіпляє за живе, їх відношення до нас як до України і українців. Коли кілька місяців тому ми почали готуватися до «Радісного свята весни», на першій зустрічі аташе з питань культури пані Янбо кілька разів закцентувала мою увагу, що для неї дуже важливо, щоб на цьому концерті були насамперед саме прості українці, щоб вони мали можливість побачити на власні очі таких зірок. Ми запропонували провести розіграш цих квитків на двох радіостанціях, і впродовж місяці люди відповідали на питання про китайську культуру і отримували запрошення.
Андрій Куликов: Поставте запитання, на яке ні я, ні Вікторія Єрмолаєва не зможемо дати відповідь.
Марина Ігнатуша: Зараз під Новий рік всі думають, що подарувати своїй дитині. Як ви думаєте, які подарунки дарують дітям на Новий рік в Китаї?
Be the first to comment on "Китайський Новий рік: в Україну прибули відомі артисти з КНР"