Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (11.7MB) | Репост
Євгенія Гончарук: Ви зараз залишились без квартири? Розкажіть вашу історію?
Ярослав Мацюк: Да, я бездомный. В 2006 году я купил квартиру по договору инвестирования, родители помогли собрать деньги. В 2011 году новый правообладатель этой застройки «Авер-Сити» подтвердил свою готовность отдать мне эту квартиру в собственность, в мае 2016 года я в нее вселился. А две недели назад пришли люди и сказали, что я эту квартиру занимаю незаконно. Открыли дверь, вынесли мои вещи, показали мне и полиции, которая была вызвана, договор купли-продажи.
Євгенія Гончарук: Хто продав вашу квартиру іншим людям?
Ярослав Мацюк: Я затрудняюсь ответить. Как я понял, был некий аукцион. Эта информация, насколько мне известно есть в реестре, на нее и ссылались эти люди.
Євгенія Гончарук: Ви вже звернулись за допомогою до юристів, і будете пробувати діяти шляхом закону?
Ярослав Мацюк: Да, я сейчас в поиске вариантов, как решать свою проблему.
Євгенія Гончарук: Що вже зараз кажуть юристи?
Ярослав Мацюк: Вы знаете, мне кажется, что сколько юристов, столько и мнений.
Євгенія Гончарук: Чи є ще подібні випадки у будинку, де ви проживаєте?
Ярослав Мацюк: Если судить по интернету, то многочисленны.
Вікторія Єрмолаєва: Орино, що ви можете сказати про такі схеми заволодіння чужими квартирами?
Орина Бойко: Наскільки мені відомо, цей конфлікт триває уже кілька років. Тут зіграли три фактори: 1) на жаль, потерпілий не зміг вчасно зареєструвати право власності на свою квартиру, 2) забудовник вчасно не повідомив потерпілого про те, що планується примусовий продаж його квартири, 3) грубе порушення, яке вчинили органи виконавчої служби — вони фактично підробили документи, щоб здійснити продаж з торгів цієї квартири.
Євгенія Гончарук: Як ви оцінюєте шанси на виграш у подібній справі? Чи вдасться Ярославу повернути квартиру?
Орина Бойко: Наскільки мені відомо, постраждалими у цій ситуації є кілька мешканців — їх близько 10 осіб, і у кожного різна ситуація. У деяких навіть є рішення суду про визнання за ними права власності. Однак вони не зареєстрували своє право у державному реєстрі, а вважали, що держава вже фактично захистила їхні права.
Оскільки у даному випадку є суттєві порушення порядку продажу квартири на торгах, то є певні шанси оскаржити це у суді.
Вікторія Єрмолаєва: Чи це взагалі розповсюджене явище, коли людина купує квартиру у новобудові, а потім не виявляється її власником?
Орина Бойко: Так, зараз дуже розповсюджені різні схеми заволодіння чужими квартирами. Однак тут люди купили квартири у 2006 році, вони там жили, робили ремонти, у деяких було навіть рішення суду про право власності, але вони так і не зареєстрували своє право. Тим самим вони надали можливість певним «ділкам» заволодіти своїми квартирами.
Євгенія Гончарук: Як так зробити, щоб вкласти гроші у квартиру на етапі будівництва, а потім таки стати власником цієї квартири? Що потрібно обов’язково врахувати, окрім реєстрації права власності?
Орина Бойко: Перед тим як купувати нерухомість слід ретельно вивчити документи. Якщо ви вже придбали квартиру, будинок введений в експлуатацію, потрібно домогтися від забудовника, або якщо він не йде назустріч, треба звертатися до суду — і обов’язково зареєструвати своє право власності у державному реєстрі прав. А вже після цього вселятися, робити ремонт, і здійснювати своє право власності.
Be the first to comment on "Квартирні махінації: Як захистити житло у новобудові?"