Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (15.6MB) | Репост
maryna_bezkorovayna.jpg
Марина БезкоровайнаГромадське радіо
В нашій студії Марина Безкоровайна, керівниця проектів з розвитку медіа, Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Діана Дуцик, виконавча директорка ГО Детектор медіа, учасниця та коментаторка конференції.
Марина Безкоровайна говорить про те, що ОБСЄ не вперше звертається до тематики медіа у волатильних середовищах і через оптику відносин українсько-російського конфлікту, тому що виклики, які породив цей конфлікт, поширюють на весь регіон ОБСЄ. «Це і фейкові новини, і маніпуляція в медіа. На жаль, від цього страждає набагато ширше коло держав, тому актуальність теми зрозуміла».
Проте Марина Безкоровайна зазначає, що в 2015-му році ця конференція проходила набагато емоційніше, в цьому році все відбувалося відносно спокійно. «Цю динаміку можна пояснити тим, що ці всі хвороби відчувають і інші європейські країни, це все міняє погляд, також всі речі, які були новими два роки тому, стали зрозумілими».
diana_ducyk.jpg
Діана Дуцик«Громадське радіо»
Діана Дуцик підтверджує, що під час цієї конференції було відчутно, що багато чого змінилося.
«Було відчутно, що змінилося ставлення присутніх представників делегацій взагалі до України і Росії. Мені здається, це ставлення стало більш реалістичним. Якщо два роки тому у виступах доволі обережно вживали слово „пропаганда“, а якщо вживали, то не було зрозуміло, хто цією пропагандою займається. Цього ж разу всі учасники конференції, окрім росіян, називали все своїми іменами та відверто говорили про російську пропаганду. Виступи з українського боку зустрічались аплодисментами, що страшенно дратувало російську делегацію. На останній день ми навіть почули жалі від офіційного представника, і від російської журналістки, про те, що несправедливо, що українським журналістам аплодують, а російським — ні, і з російськими журналістами навіть ніхто не хоче спілкуватися», — говорить Діана Дуцик.
Мар’яна Беца в останній день конференції говорила про те, що дуже дивно, що в такій конференції допущено окупаційних журналістів — філіал Спілки журналістів РФ на території Автономної Республіки Крим. Вони в свою чергу наголошували, що в Криму немає жодних утисків журналістів.
Діана Дуцик зауважує, що вони звинувачували Україну у пропаганді, через те, що наші медіа говорять, що в Криму більше не лишилось вільної преси. «Але в нас є приклад — Микола Семена, (якого судять в Криму – ред.) та інші журналісти, які змушені були залишити півострів через утиски і переслідування».
Повну розмову можна прослухати в доданому звуковому файлі.