Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (9.9MB) | Репост
mykola_byelyeskov.jpg
Микола БєлєсковАвторські права: «Громадське радіо»
Євгенія Гончарук: Вчора з’явилася інформація, що Конгрес США готовий до рішучих кроків, якщо Трамп буде пробувати скасувати антиросійські санкції, про що уже заговорили у Білому домі. Це, справді, сигнал певного конфлікту між президентом і Конгресом?
Микола Белесков: Тут треба розуміти дві речі. Ще з часу обрання президентом Дональда Трампа, відомі представники конгресу чітко сигналізували йому, що вони намагатимуться максимально обмежити його свободу маневру щодо Російської Федерації, в тому числі можливість певного компромісу і перезавантаження відносин.
Але і не треба бути занадто оптимістичними щодо останніх сигналів. Так, на тих вихідних конгресмени і сенатори США чітко сказали, що вони намагатимуться інституціоналізувати санкції, які запровадив Барак Обама, але йдеться саме про останні санкції. Вони стосувалися втручання Російської Федерації у процес виборів, тобто їхні кібератаки на комітет Демократичної партії США. Тобто, з одного боку, сенатори і конгресмени налаштовані рішуче, але це стосується дуже вузької сфери, виключно кібератак, які здійснила Росія.
Формально, для України тут немає особливої радості. Тому що Конгрес мав можливість обмежити свободу Дональда Трампа щодо компромісу, наприклад, за рахунок України, прийнявши закон № 5094 про підтримку стабільності і демократії в Україні, однак вони цього не зробили.
Євген Павлюковський: Тобто йдеться лише про санкції проти тих п’яти осіб і кількох компаній, а не про весь пакет санкцій?
Микола Белесков: Усе вірно. Йдеться лише про ті останні санкції, які були запроваджені і оголошені Бараком Обамою минулого четверга. Щодо ФСБ і ГРУ та низки російських хакерів. Санкції щодо України — це і досі так звані виконавчі укази президента Сполучених Штатів Америки. Як один президент їх підписав, так і інший розчерком пера вже 20 січня може частково або повністю їх зняти.
Євгенія Гончарук: Які є важелі у Конгресу, щоб зупинити президента?
Микола Белесков: Вони є. Але це має бути принципово інший законодавчий акт. У самому тілі закону має бути прописано, що санкції проти Росії за окупацію Криму і агресію на сході України не будуть зняті до повного звільнення і виведення російських військ з цих територій. Якщо більшість проголосує за це проголосує, у Трампа не залишиться шансів на перезавантаження і можливості одноосібно зняти ці санкції.
Євгенія Гончарук: Нещодавно була інформація, що до 70% тих указів, які Обама підписав протягом останніх місяців, Трамп планує скасувати? Про що йдеться?
Микола Белесков: Тут, насамперед, йдеться про внутрішні ініціативи Обами. Але зрозуміло, що під це можуть дуже легко потрапити й ініціативи зовнішньої політики. Формально, відповідно до американського закону президент має право зняти ці укази.
Be the first to comment on "Конфлікт між Трампом і Конгресом США: що відбувається?"