- Акустика Тіней 20
- Бабай Подкаст 5
- Вахмурки 73
- Вмістожер 170
- Дощане Радіо 16
- Лабораторія Нонфікшн 26
- Поттеролови 13
- Правда і кривда 19
- Радіо "Астролябія" 36
- Рік Вік 23
- Третя Паралель 34
- Баляндраси 49
- Три сторінки на день 4
- ФемФікшн 30
- Антена 8
- Ліниві і ніжні 6
- Ранкова Доза 130
- Станція 451 19
: Правда і кривда
Привіт усім слухачам і слухачкам! Це другий сезон подкасту “Правда і кривда: (ні)коли знову” про воєнну літературу. У десяти випусках ми будемо говорити про масштабні воєнні конфлікти, що сталися протягом ХХ-го та зачепиле ХХІ століття, від Першої світової війни до російсько-української війни, що відбувається зараз. Ми забираємо мікрофон у метрополій. Будемо слухати голоси поневолених народів (передовсім, українців), які вирішили виборювати право на свободу, а також тих, які потрапили у війни не зі своєї волі. Приємного переслуху!
Наша пісня гарна й нова, починаймо її знову — так ми вітаємо вас у третьому епізоді про російські воєнні втручання. Цього разу мова про Сакартвело (яке ми досі помилково називаємо Грузією) та, конкретно, про Абхазію. У головних ролях випуску Сталін, сумнівні висловлювання щодо національних меншин і наш спеціальний гість — Кашпіровський. Геля робить вступ до історії картвельської літератури та її розмаїїття через розташування країни, а Іра зосереджується на двадцятому столітті з усіма так званими «драм квінами» радянської та згодом вже картвельської політики-літератури.
Будьте обережні — від розмови Маркіяна з Дорою про історію конфлікту може стати дуже і дуже зле. Вкотре слухати про злочини, які десятиліттями вчиняє Росія, а Захід стурбовано розводить руками, не так вже й просто. Є у цьому все ж і гарні моменти, наприклад, несподівана поява ЗРК «Бук».
До обговорення дівчата обрали аж чотири тексти: «Абхазія» Войцеха Ґурецького, «Кордони мрій. Про невизнані республіки» Томаша Ґживачевського, «В Сухумі очікується дощ» Гурама Одішарії та «Захоронена Лоза» Артура Юркевича і Малхаза Джаджанідзе. Крізь репортажі дівчата рухаються до художнього та поетичного письма, від зовнішніх спостерігачів до тих, хто жив і бачив Сухумі своїм рідним місцем.
На жаль, ми не маємо можливости читати саме абхазькі тексти, адже вони видаються російською мовою.
Наш Патреон: https://www.patreon.com/pustoproject
Підтримати разово можна на картку: 5168752011003871
Наш Instagram: https://www.instagram.com/pustoproject/
Список літератури:
1. Войцех Ґурецький Тост за предків
2. Константіне Гамсахурдіа, Звіад Гамсахурдіа. Українська Феміда. Заручини місяця
3. Тетяна Козак, Анастасія Магазова. Невизнані історії
4. Ганна Улюра. Плекати чисте сумління і чистити зброю: Малхаз Джаджанідзе про грузинсько-абхазьку війну (https://tyktor.media/polytsia/malkhaz-gaganidze/)
5. Thomas de Waal. The Caucasus: An Introduction
6. Nikoloz Aleksidze. Diversity in the Medieval Georgian Literature (https://tdi.ge/en/page/diversity-medieval-georgian-literature)
7. Alexander Mikaberidze. History of the Georgian Literature (https://rustaveli.tripod.com/lithistory.html)
8. Donald Rayfield. The 20th century in Georgian literature (https://www.britannica.com/art/Georgian-literature/The-20th-century)
9. Войцех Ґурецький. Абхазія
10. Томаш Ґживачевський. Кордони мрій. Про невизнані республіки
11. Гурам Одішарія. В Сухумі очікується дощ
12. Артур Юркевич, Малхаз Джаджанідзе. Захоронена лоза
: Бабай подкаст
Бабай — це платформа, присвячена темній культурі в усіх її проявах.
https://babai.co.ua/
Ведучий подкасту — письменник Дімка Ужасний.
У гостях — письменник, мандрівник, популяризатор науки Макс Кідрук.
Сайт Макса: https://maxkidruk.com/
…
: Станція 451
Станція 451» – це подкаст The Village Україна про письменників та книжки, які варто зберегти собі у нотатки.
Подкаст виходить за підтримки Zagoriy Foundation
Перший сезон присвячений драматургам та письменникам, які почали знімати кіно, а також кінорежисерам та акторам, які пишуть книжки.
Кожен епізод будується довкола постаті, про яку, здається, ми так багато знаємо. Але, виявляється, у нас у руках все одно завжди не всі ключі. Разом з ведучим Олександром Михедом ми будемо знаходити їх, щоби глибше розуміти творчість людей, які формують сучасну поп-культуру.
У цьому епізоді вчитуємося у перші тексти Миколи Гоголя, розбираємо диво знайомства його батьків і його народження та слухаємо спогади тих, хто навчався з ним у Ніжині. І зрештою – намагаємося збагнути складові його провального поетичного дебюту та успіх прозового. А ще тут Павло Михед розповідає про те, чому більшу половину життя займається вивченням Миколи Гоголя, пояснює що таке – «апостольський проект» Гоголя і ділиться своїми враженнями – чим став для нього другий сезон подкасту «Станція 451».
Подкаст виходить за підтримки Zagoriy Foundation.
Автор: Олександр Михед
Instagram: bit.ly/34jpU
FB: bit.ly/3ogZo
Продюсер і композитор: Тарас Галаневич
Редактор: Марк Лівін
Instagram: bit.ly/3ab0Kg
FB: bit.ly/2QYij
Новини та деталі про інші подкасти від The Village Україна: t.me/minpod
. література: останні подкасти
- Подкаст Радіо «Астролябія». №34. Яцек Дукай. Старість аксолотляАвтор: Радіо «Астролябія»у категоріях: Література, Радіо "Астролябія"30 Липня, 2024
- Подкаст Радіо «Астролябія». №33. Дзюньїтіро Танідзакі. Чорне білеАвтор: Радіо «Астролябія»у категоріях: Література, Радіо "Астролябія"25 Липня, 2024
- Подкаст Радіо «Астролябія». №32. Вільям Батлер Єйтс. Кельтські сутінкиАвтор: Радіо «Астролябія»у категоріях: Література, Радіо "Астролябія"25 Липня, 2024
- Русалка й орлиця: як дружили Софія Окуневська та Ольга КобилянськаАвтор: Zhylina Margarytaу категоріях: Література, ФемФікшн11 Березня, 2024
- Анонсую 3 сезон «Подруги»Автор: Zhylina Margarytaу категоріях: Література, ФемФікшн8 Березня, 2024