Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (43.1MB) | Репост
Михайло Кухар (бізнес-школа MIM-Київ), Олег Гавриш (Перша Шпальта) та Андрій Юхименко (The Page) пояснюють:
▪️Україна піднялася на 7 пунктів в рейтингу Doing Business – 2020.
▪️Українці отримали право на банкрутство. Досі його могли оголошувати лише юридичні особи.
▪️Зеленський підписав закон про боротьбу з рейдерством. Законом припиняється діяльність акредитованих суб’єктів держреєстрації; вводиться обов’язкове нотаріальне посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав; впроваджується одночасна нотаріальна та державна реєстрація прав; посилюється відповідальність за порушення реєстраційних процедур.
▪️У Кабміні розгорається перший гучний кадровий скандал. Йдеться про звільнення одного з керівників «Аграрного фонду» унаслідок хитрої апаратної інтриги.
▪️Іноземці не зможуть купувати сільгоспземлю в Україні. Радник прем’єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак заявив, що в будь-якому форматі земельної реформи іноземні компанії не зможуть купувати землю. Дискусія триває лише про те, чи можуть використовуватися для покупки іноземні інвестиції.
▪️Володимир Зеленський ініціював скасування спиртової монополії. У президентському законопроєкті, зареєстрованому в парламенті, запропоновано дозволити приватним компаніям виробляти харчовий етиловий спирт з 1 січня 2020 року. Для цього виробники повинні будуть отримувати ліцензії. Експорт спирту буде повністю лібералізований. До кінця цього року пройде аудит всіх державних спиртзаводів, і частину з них буде закрито.
▪️Плани зі зміни податкового законодавства. Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов сформулював своє бачення податкової реформи. На своїй сторінці в Facebook він написав, що в Україні потрібно максимально знизити податки на працю і збільшити на активи.
Be the first to comment on "Антирейдерський закон та кадрові проблеми в Уряді | ЕКОНОМІКС від 28 жовтня"