Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (10.3MB) | Репост
У студії Громадського Радіо — політолог Микола Давидюк.
Ірина Славінська: Ви були у Киргизькій Республіці під час президентських виборів. Що ви бачили?
Микола Давидюк: Насправді дуже парадоксальний день виборів. Більшість схем на виборах зберігається, як і в багатьох пострадянських країнах. Киргизстан не є виключенням. Надзвичайно велика кількість політичних проблем: відсутність конкуренції між кандидатами, відсутність прозорого фінансування.
Революції там відбуваються приблизно з такою ж періодичністю, як в Україні.
При тій великій кількості політичних проблем день виборів був спокійний і дуже технологічний. В урні встановлений спеціальний сканер, який сканує всі бюлетені. Ідентифікація виборців відбувається за ID-картками та паспортами, відбитками пальців і скринінгом обличчя. О 8 годині кажуть кількість проголосованих, а о 9 уже кажуть результат. Паралельно відбувається паперовий підрахунок.
Сергій Стуканов: Розкажіть про переможця Сооронбая Жеенбекова, колишнього прем’єр-міністра. Йому протистояв лідер опозиції Омурбек Бабанов.
Микола Давидюк: Переможець Жеенбеков – це прем’єр-міністр який був підтриманий навесні цього року чинним президентом. Бабанов – це бізнесмен, який теж свого часу був прем’єр-міністром.
Росія почала втручатися в вибори в США, Франції, Німеччині. Багатьом спостерігачам видавалося, що частину щодо впливу на вибори вони делегували Казахстану.
Щодо України ситуація складна. Населення Україну любить, підтримує, багато людей шкодують, що немає прямого рейсу. Якщо виходити на офіційний рівень, то будь-яка українська ініціатива блокується, можливо, навіть російськими кураторами. Є певна російська сила, яка там себе доволі комфортно почуває, яка блокує все українське і намагається руйнувати будь-які відносини. Але новий президент – це новий поштовх і нові можливості.
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.