Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (19.4MB) | Репост
Гості ефіру — експерт енергоринку Андрій Герус та спеціаліст з питань енергетики групи координації проектів Міненерговугілля Андрій Перевертаєв.
Дмитро Тузов: Ми запрошували представників компанії ДТЕК долучитися до розмови і отримали письмові відповіді. Те, що Київенерго практично перебуває у власності компанії холдингу Ріната Ахметова, добре чи погано для споживачів?
Андрій Герус: Форма власності — це не панацея, але є важливий момент: коли компанії переходять у приватну власність, мають бути сильні регулятори, щоб компанії не переходили червону лінію стандартів роботи.
Андрій Перевертаєв: Для конечного потребителя качество услуг установлено нормативно-правовыми актами. Не имеет никакого значения, в чьей собственности находится компания.
Изношенные сети не дают возможности поддерживать качество услуг по беспрерывности электропоставки, которая действует в Европе. Оборудование находится 30 — 40 лет в эксплуатации. Это то же самое, что сейчас считать на счетах, а не на компьютере.
Андрій Герус: Якщо говорити про якість послуг, то головне не те, що пишеться в нормативних документах, а те, що є.
Інвестори не дуже охоче ідуть в міноритарні пакети акцій, навряд прийшов би хтось інший. На мою думку, Фонд Держмайна не проробив відповідну роботу, щоб продати тому, хто може купити, за максимальною можливою ціною. Я думаю, що можна було виручити в два рази більше.
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.