Бджільництво збереглося, бо в цю галузь не втручалась держава, — бджоляр

«Може, завдяки тому, що про нас забула держава і не згадувала 25 років, ми як галузь збереглися», — говорить Леонід Веред, бджоляр, віце-президент СПУ.

vered.jpg

Леонід ВередГромадське радіо

Також він розповів про цьогорічні заходи до Дня пасічника та зазначив, що в останні роки експорт меду зростає на 50% щороку: в минулому році Україна експортувала 57000 тонн:

«Вже п’ять-шість років ми є лідерами в Європі і посідаємо перше місце. І сьогодні ми ділимо третє-четверте місце в світі».

Також бджоляр пояснив, чому ж у світі так люблять український мед:

«Це прекрасна земля і прекрасні люди-трударі. І вони виробляють прекрасний мед завдяки бджолам. Ми володіємо карпатською породою бджіл, українською степовою, а також в нас є поліська бджола. А це дуже хороші породи бджіл».

Леонід Веред розповів, що до Дня пасічника в Україні постійно проходять спеціальні ярмарки, виставки та обговорення:

«В Баришівці під Києвом щорічно збирається 500-600 чоловік пасічників-однодумців і три-чотири дні все це обговорюють. Цей рік в нас буде подія в Харкові, зараз потужно підхопили цю тенденцію і в Дніпрі, де ми провели велику роботу».

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio