Комісія, що має контролювати прокурорів, опинилася в залежності від ГПУ, — Шемчук

“Є таке занепокоєння, що діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії перетвориться на профанацію”, — говорить Віктор Шемчук.

 

Андрій Куликов: Наскільки я знаю, в Комісії, де ви є заступником голови, приводів усміхатися не надто багато. Що відбувається?

Віктор Шемчук: Направду, нічого страшного. Питання в тому, що запуск цієї важливої для правоохоронної системи та органів правосуддя України інституції дуже затягнувся.

Один рік ця організація не працювала, оскільки закон був призупинений в частині діяльності органів прокурорського самоврядування та організації, яка називається Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів.

Вона почала працювати тільки 25 травня і зареєстрована як самостійна і незалежна юридична особа. Тому хвороби, як і в будь-якої новонародженої маленької організації, є великі. Водночас радує те, що склад Комісії сформовано, він є сталим. Ми почали працювати і прийняли всі необхідні нормативні внутрішні документи, щоб мати можливість, в першу чергу, забезпечити добір до нової прокуратури, прийняти і розглядати всі скарги, які надходитимуть від громадян. І безпосередньо займатися діяльністю, яка називається кваліфікаційно-дисциплінарно.

Андрій Куликов: Я прочитав, що у вашої комісії нема інституційної спроможності. Що це означає?

Віктор Шемчук: Є таке занепокоєння, що діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії перетвориться на профанацію. Замість самостійного органу, який би був незалежним і мав можливість відповідно до закону притягати до відповідальності усіх працівників прокуратури, ми можемо перетворитися на такий собі придаток до кадрового департаменту Генпрокуратури.

Секретаріату, який мав би бути створений і працювати в самостійному органі, нема. На сьогодні для роботи в КДКП відряджено сорок працівників, які підпорядковані Генеральному прокурору, ми не маємо можливості почати роботу у власному приміщенні. Фактично ми знаходимось у лоні Генеральної прокуратури. Напевно, комусь може не дуже подобатися, що цей орган може почати самостійно працювати.

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio