Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (17.0MB) | Репост
lytovchenko_ptashnyk.jpg
Ірина Литовченко та Вікторія ПташникГромадське радіо
Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун після голосування Верховною Радою за один з двох законів медичної реформи, заявила, що таким чином було завдано величезного удару проти тих, хто роками контролював медицину в Україні.
Чи дійсно відбувається в нас медична реформа, запитаємо в співзасновниці благодійного фонду «Таблеточки» Ірини Литовченко та народної депутатки Вікторії Пташник.
«Я менш оптимістична, ніж пані міністр, тому що попереду два найважливіших тижні, які можуть повністю змінити той законопроект, який був поданий, і перекрити його таким чином, що все те хороше, що закладалося в законопроект, просто зникне. Сьогодні вже було намагання з голосу внести поправку про відміну співоплати, також з голосу були внесені правки про безкоштовну допомогу для дітей, для вагітних та інші поправки. Було внесено багато поправок, і за ці два тижні їх може бути внесено ще величезна кількість. І від законопроекту, яким передбачено, що держава не найбагатша в світі і ми повинні теж за щось платити, ми перейдемо до законопроекту, де держава знов буде повинна платити за все. А це нонсенс. Давайте припинимо собі брехати: безкоштовній медицині немає місця. Ми платимо за все — за пологи, за паліативну допомогу та за будь-яку іншу. Просто давайте скажемо це чесно один одному», — говорить Ірина Литовченко.
Попереду два найважливіших тижні, які можуть повністю змінити той законопроект, який був поданий, і перекрити його таким чином, що все те хороше, що закладалося в законопроект, просто зникне
Вона зазначає, що ці два законопроекти, які наразі перебувають у Верховній Раді, — це лише перши крок медичної реформи.
«Законопроект — завжди лише перший крок на шляху до реалізації, потім буде створюватися національна служба здоров’я. Багато буде залежати від того, хто буде керівником, чи правильні принципи закладуть в її роботу. Ця служба буде безпосередньо розраховуватися з лікарнями за ті послуги, які вони надали пацієнтам. Тобто ми переходимо до ринкових принципів медицини. Я як пацієнт обираю свого лікаря, якому я довіряю, і за мене держава платить цьому конкретному лікарю. Якщо мені інші лікарі не подобаються, і вони не подобаються іншим людям, ринок буде сам їх виштовхувати.
Народна депутатка Вікторія Пташник в свою чергу зазначає, що ці законопроекти необхідні, тому що говорять про зміну у фінансуванні.
«Я вірю і хочу дати шанс для того, щоб почали відбуватися зміни в медичній реформі. Я теж погоджуюся з тим, що немає сенсу брехати про право громадянина про безкоштовну медицину, якщо держава не забезпечує цього права. Мені подобається звертатися не до приватної медицини, а до наших звичайних лікарів, адже вони дуже кваліфіковані, в них величезний досвід. І мені надзвичайно прикро бачити, в яких умовах вони працюють і які зарплати вони мають. Вони не повинні думати, за що їм прокормити родину та як поєднувати роботу в лікарні ще з якоюсь. Тому мені подобається ідея — гроші ходять за пацієнтом, тому що це мотивація для лікаря надати якісні послуги, адекватно ставитися до свого пацієнта, щоб він радив цього лікаря своїм друзям та родичам. І такий лікар буде шанс на більшу заробітну плату, тому що від кількості пацієнтів залежить його дохід», — розповідає народний депутат.
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.