Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (15.7MB) | Репост
Гостя ефіру — координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко.
«Будинок був побудований в зоні, де не можна було будувати, на теплотрасі. Очевидно, що така ситуація сталася завдяки змові забудовника з Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, яка мала такий будинок приймати в експлуатацію. Якщо вона його прийняла, то закрила на це очі. Я думаю, що за таким фактом має бути порушена кримінальна справа», — розповідає Тетяна Бойко.
Також вона зазначає, що зараз є багато забудов з порушеннями в передмісті Києва. Це так звані дешеві квартири, де порушені санітарні умови, наприклад немає каналізації.
За словами Тетяни Бойко, існує кілька версій щодо того, що стало причиною прориву водопроводу в Голосіївському районі: «Одна з версій — труба була застаріла. За даними Київенерго, 60% труб є застарілими, тобто такими, що не перекладалися 20 — 30 років. Одна з версій стосується того, що в цей час відбувалося випробування тепломережі».
Також експертка додала, що 50 — 60% мереж зношені та потребують капітального ремонту.
«Підприємствам не відшкодовують кошти за пільги і субсидії. Підприємства боргують за газ. Для того, щоб розрахуватися з боргами, вони віддають готівку, яку заплатили люди за комунальні послуги. На ремонти коштів не лишається. Якщо держава невчасно розраховується з Нафтогазом, нараховується штраф і пеня. Є ще питання стимулюючого тарифоутворення. Кожне підприємство має інвестиційну програму на рік. Який інвестор прийде, якщо тариф визначений тільки на рік? Методика формування тарифу має бути така: більше зекономили — більше отримав інвестор. Без приватних вливань не буде системних змін», — говорить Тетяна Бойко.
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.