«Холодний Яр – це український П’ємонт», – Роман Коваль

Про фестивальні заходи у студії Громадського радіо розповів Роман Коваль, дослідник національно-визвольних змагань початку ХХ ст., президент історичного клубу «Холодний Яр»:

«Цьогорічні вшанування у Холодному Яру ми проводимо не тільки під гаслами століття Української революції, а й століття відновлення Вільного козацтва. Століття Вільного козацтва не введено в план державних вшанувань. Це просто катастрофа. Два з половиною століття не було козацтва, без якого немислима історія наш народу, бо без війська немає держави, немає власної історії».

Роман Коваль підкреслює тяглість традицій від Ходлодного Яру до боротьби ОУН-УПА:

«Холодний Яр – це український П’ємонт. Боротьба тут почалася. Василь Кук (генерал-хорунжий, головнокомандувач УПА з 1950, ­- ред.) мені сказав: «Пане Романе, ОУН і УПА – це наслідки боротьби у Холодному Яру і наслідки великих повстань на східній Україні». А ми дбаємо про посмертну долю тих людей, які творили цей П’ємонт визвольної боротьби».

Заходи починаються на Кіровоградщині. 29 квітня о 10 годині в селі Розумівка відкриють пам’ятник Юрію Горлісу-Горському.

Детальніше з планом заходів можна ознайомитись за посиланням.

Повний варіант розмови слухайте в аудіоваріанті. Тисніть трикутник праворуч в горі щоби прослухати, або хмарку, щоби скачати звуковий файл.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio

Be the first to comment on "«Холодний Яр – це український П’ємонт», – Роман Коваль"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*