Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (4.3MB) | Репост
Телефоном коментує Ігор Семиволос, сходознавець, виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень.
Василь Шандро: Чи зміниться внутрішня і зовнішня політика Вірменії, очевидно, сюрпризів у цих виборах для вас нема?
Ігор Семиволос: Так, це правда. Сюрпризів нема. Переважну більшість (більше 90%) отримали сили, які орієнтуються на Росію. В цьому сенсі навряд чи можна говорити про якісь зміни, очевидно, що вибори цікаві і тим, що в країні змінюється система влади – республіка стає парламентською. Людських змін не сталося, по суті правляча політична партія залишається при владі, може сформувати однопартійний кабінет. Відповідно, теперішній президент після закінчення своєї каденції автоматично стає прем’єр-міністром. Можна сказати, що Вірменія тут занадто далеко від України, по суті на сьогодні точок перетину між українською, вірменською політикою доволі мало.
Василь Шандро: В ОБСЄ вже розкритикували вибори у Вірменії через підкуп голосів, втручання. Подібні речі можуть мати відгук у вірменському суспільстві?
Ігор Семиволос: Навряд чи. Давайте чесно говорити, партії, які орієнтовані на проєвропейський розвиток Вірменії, займають максимум 7-8%, це абсолютно недостатньо, щоб бодай якось мобілізувати електорат, представляти серйозну політичну силу, групу у вірменській політиці. Мені здається, навряд чи ми побачимо гучні протести, хоча у Вірменії час від часу вони трапляються.
Василь Шандро: Ні в зовнішній, ні у внутрішній політиці на зміни не слід очікувати?
Ігор Семиволос: Так. Не слід очікувати. Навіть той факт, що був цей традиційний підкуп. Це дає дуже цікаву аналітику і матеріал для роздумів для нас. Хочу нагадати, що у Вірменії відбувалися вибори за відкритими списками. І, на жаль, вони не можуть гарантувати чесності і відсутності підкупу, особливо в умовах, коли адміністративна система доволі потужно працює і ключові порушення відбуваються саме через це.