Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (18.4MB) | Репост
В студії Дмитро Золотухін, заступник міністра інформаційної політики України.
Любомир Ференс: Ще напередодні ви були на посаді радника міністра інформаційної політики. Що для вас змінилося з призначенням на посаду заступника міністра окрім того, що ви будете отримувати заробітну плату?
Дмитро Золотухін: Принципово нічого не змінилося. Я продовжую займатися питаннями, пов’язаними з розробкою концептуальних документів і інформаційної безпеки України.
Любомир Ференс: В серпні 2016 року з міністерства пішла тодішня заступниця міністра Тетяна Попова. Вона звільнилася через напади на журналістів і свободу слова з боку окремих політиків та організацій. На даному етапі вас влаштовує політика міністерства?
Дмитро Золотухін: В 2017 році зміняться функції, які будуть виконувати люди на посадах в міністерстві. Наприклад Артем Біденко, нині державний секретар міністерства, і перша заступниця міністра, Еміне Джеппар.
Що стосується заяви пані Попової, то я не дозволю собі її коментувати. Це не толерантно.
Євген Павлюковський: Міністр наголосив, що ви будете відповідальні за розбудову інформаційної безпеки. Про що йдеться?
Дмитро Золотухін: Протягом 2015 обговорювали норми, які мають бути включені в концептуальний документ. Йдеться про документ, який регламентуватиме політику держави в інформаційній сфері. При міністерстві працювала експертна рада, яка передала свої напрацювання державним органам. Ми доопрацювали ці напрацювання і вони пройшли узгодження по вертикалі Кабміну і РНБО. Цей документ буде дороговказом для України щодо політики в інформаційній сфері.
Євген Павлюковський: У військових доктринах завжди вказується ворог. Цьому документі це теж так?
Дмитро Золотухін: Головним чинником, який привів нас до розробки політики держави щодо інформаційної безпеки, є російська агресія. Але ми не хотіли звужувати коло можливих загроз лише до РФ, це було б неправильно. Тому пріоритетом для України є, в першу чергу, власне зростання і невразливість громадян до впливу агресії.
Євген Павлюковський: Як ви ставитеся до російських соцмереж на території України? Зорян Шкіряк висловлював думку, що їх потрібно блокувати. Як ви вважаєте?
Дмитро Золотухін: Для мене це дуже чутливе питання. Нещодавно міністр зазначав, що такі речі застосовувати нерозумно. Я підтримую таку думку. Суспільство не прийме таке рішення. І це тема для дискусій з приводу порушення свободи слова.
Я переконаний, що соцмережі Вконтактє і Однокласники дійсно несуть загрозу для українського суспільства. Вони поширюють hatespitch і незаконної діяльності: продаж наркотиків, дитячої порнографії, вербування бойовиків. Нещодавно мене просили прокоментувати дитячі суїцидальні групи. Ми повинні говорити про це і в дискусії народиться відповідь. Наразі я не маю чіткого бачення, що з цим робити. В Україні навіть законодавства такого немає.