Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (6.7MB) | Репост
Гість ефіру — психологиня Ольга Іщук.
Вікторія Єрмолаєва: Розкажіть, чим ви займаєтесь?
Ольга Іщук: Я — доцент кафедри психології в Запорізькому національному університеті. Зараз ми відкрили Центр психологічної допомоги та психосоціального супроводу для людей, які постраждали від травмуючих подій. Ми пропонуємо безкоштовну психологічну допомогу на базі університету. Це психологічні тренінги, психологічна просвіта, індивідуальні консультації, групова психологічна підтримка.
Вікторія Єрмолаєва: Ви також займаєтеся допомогою переселенцям?
Ольга Іщук: Так, це волонтерська робота.
Також хочу розказати про наш міжнародний проект. Ми зараз тестуємо шляхи вдосконалення психологічної допомоги, надання психотерапії людям, які постраждали від травмуючих подій. Це ветерани АТО та внутрішньо переміщені особи.
Едуард Лозовий: Де ви брали зразки для формування програми допомоги?
Ольга Іщук: У нас є приклад американської програми «СЕТА». Це комплекс найдієвіших елементів психотерапії. Це стосується когнітивно-поведінкового підходу. Це ті техніки, які найкраще допомагають. Зараз ми адаптуємо ці програми під нашу українську реальність, під нашу ментальність, досліджуємо цей аспект.
Думаю, зараз всі знають флешмоб з віджиманнями на підтримку людей, які закінчують життя самогубством. На жаль, це стосується і української реальності.
Едуард Лозовий: Чого ви вчите ветеранів АТО? Як працюєте з ними?
Ольга Іщук: У всіх нас є непродуктивні думки, з якими ми живемо («мене ніхто не поважає», «я нікому не потрібен»). Ми працюємо за моделлю «думки — почуття — поведінка».
Вікторія Єрмолаєва: Скільки жінок у вашому оточенні є науковицями?
Ольга Іщук: У нас на факультеті та кафедрі працює багато жінок.
Be the first to comment on "Реабілітація воїнів АТО потребує вітчизняних методик, — психологиня"