Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (11.9MB) | Репост
Тетяна Трощинська: Що таке маркет Всі Свої? Чому саме маркет і чи справді там все українське?
Ганна Луковкіна: Все починалося як платформа для українських брендів одягу. Потім ми розрослися і мали вже кілька напрямків: одяг, дім та декор, дитячі речі і їжа. Ці маркети проходять кожні вихідні раз на місяць.
Тетяна Трощинська: Клієнтів маєте багато?
Ганна Луковкіна: Наразі ми бачимо тільки розвиток. Наразі ми займаємо 5 поверхів і вміщаємо 250 брендів, хоча маємо набагато більше заявок. У вересні ми відкрили постійно діючий магазин, де є одяг і взуття, а на -1 поверсі дитячий одяг, декор і речі для дому.
Тетяна Трощинська: Що купували цього року?
Ганна Луковкіна: Ми проводили троє вихідних поспіль маркет подарунків. Це найбільший подарунковий маркет Києва. Він був теж розділений по зонах. Тобто людина приходить не на хаотичний ярмарок, а чітко знає де що вона може купити. У нас безкоштовно упаковували подарунки і підписували листівки.
Купують авторські речі. Раніше купували стандартні речі, техніку. А зараз цінуються речі, які ні на що не схожі. А ще триває еко тренд і багато хто не ставить живу ялинку. Ми теж минулого року брали ялинку в горщику. Вона прожила у нас до квітня, після чого ми висадили її на дачі.
Є тренд робити екологічні прикраси. Наприклад, зірки з використаного паперу чи їстівні гірлянди. Таку ялинку потім цікаво розглядати.
Тетяна Трощинська: До вас приходять іноземці?
Ганна Луковкіна: Ми постійно чуємо у себе інші мови. Для іноземців це знахідка. Вони вражені якістю наших товарів і їхньої ціною, тому що за кордоном такі речі коштують набагато дорожче. Нас радять друзям, приходять сім’ями. Декого ми вже знаємо в обличчя.
Тетяна Трощинська: Колись Юлія Савостіна сказала, що українське не обов’язково є дешевим. І це викликало дуже багато коментарів. Що ви думаєте з цього приводу?
Ганна Луковкіна: Все по-різному. Якщо річ якісна, то в будь-якій країні вона не буде дешевою. Є речі, які шиються партіями, а є такі, які в одному-двох екземплярах.
Наприклад на Хрещатику ми є сусідами Zara. І люди ходять звідти до нас. Оскільки ціни там є не дуже приємними для масового споживача.
Тетяна Трощинська: Я бачила цифри, що на вихідні до вас приходить по 20-30 тисяч людей. Це справжня навала! В чим це пов’язано?
Ганна Луковкіна: Після революції рушійною силою був патріотизм. Купували українське, не дивлячись на якість чи ціну. Потім народ став більш прискіпливим. Бренди адаптувалися і почали шити справді класні речі. Мені хочеться, щоб купувати українське стало звичкою.