Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (13.8MB) | Репост
maksym_golovko.jpg
Максим ГоловкоАвторські права: «Громадське радіо»
В гостях нашої студії архітектор громадської організації «Агенти змін» Максим Головко.
Євгенія Гончарук: На якому зараз етапі процес створення адресних покажчиків для Києва?
Максим Головко: Ми півтора роки розробляли дизайн і нарешті презентували ескіз-табличку, яку зараз будемо тестувати у кварталі в районі метро «Арсенальна». Останній місяць ми ходимо там і приміряємо роздруковані тестові таблички, щоб перевірити де і які саме повинні знаходитися. Потроху налаштовуємо свій ескіз до реального світу, бачимо помилки, які були, що потрібно доробити, змінити. Цим зараз і займаємося.
Я система в Києві зараз дуже погана не лише тому, що всі таблички різні, а тому, що немає жодного хорошого варіанту, який би зчитувався з іншого боку вулиці, був би контрастним до фону будинків і не був лайтбоксом. Все це є у нашому варіанті.
Євгенія Гончарук: А чим лайтбокси погані? Вони підсвічуються, видно здалеку.
Максим Головко: Так воно і є, але коли ми пройшлися по центру, то побачили, що працюють лише 15% лайтбоксів. За ними просто не доглядають. І ми переконані, що треба освітлювати вулиці, бо зараз є місця, де вулиці темні, а світяться тільки лайтбокси — ми вважаємо, що це неправильно.
Євгенія Гончарук: Чи користуєтесь ви досвідом європейських міст? Як у них — все чітко уніфіковано?
Максим Головко: По-різному. Є міста, де уніфіковано і ми користуємось цим досвідом. Ми зрозуміли, що адресні покажчики — це візитівка міста. Наприклад, вони характерні в Лондоні, в Парижі, хоч і не найкращого дизайну. Так само ми намагались зробити і наш адресний покажчик, щоб його ідентифікувати саме з Києвом.
Євгенія Гончарук: А в чому буде фішка?
Максим Головко: У нас власний шрифт, розроблений для наших навігаційних проектів. Цей шрифт лише в них і використовується. Ще є багато моментів, на які не звертають увагу, але вони є. Відстань між написами, транслітерація, стрілки, які вказують кутові будинку у кварталах. Це просто велика кількість маленьких деталей.
Євген Павлюковський: Яка сума передбачена на заміну табличок за вашим проектом? Скільки це коштує?
Максим Головко: Цього я не знаю, бо це вирішує міська рада при розподілі бюджету. Я лише знаю, що наші таблички коштують 500 гривень, а минулі, затверджені лайтбокси — 1 200 гривень.
Євген Павлюковський: Але ж 500 гривень — це не малі гроші?
Максим Головко: Так, але це набагато дешевше, ніж те, що було. Тому що це не лайтбокс, ми не використовуємо електроенергію, лампочок. Робимо це з емальованого металу, у якого гарантія на п’ятдесят років, а на лайтбокси, здається, десять. Тобто це дешевше, якісніше, довговічніше.
Детально про проект на сайті «Агентів змін»
tablychky.png
Нові адресні покажчики для Києва, «Агенти змін» Авторські права: a3.kyiv.ua
upload-f4f53ca0-9f88-11e6-aa9b-d973f8381b8c.jpg
Примірка табличокАвторські права: a3.kyiv.ua
Be the first to comment on "500 гривень за нову табличку на будинок — це дорого?"