360 тисяч доларів західної допомоги витратили на систему eHealth, — Юрій Бугай

Гість ефіру – керівник проектного офісу eHealth Юрій Бугай.

Анастасія Багаліка: Позавчора презентували старт роботи eHeаlth. Я так розумію, що це ще не офіційний запуск, але деякі сервіси вже будуть доступні найближчим часом. Що запрацює?

Юрій Бугай: Важливо розуміти, для чого ми це робимо. Ми готуємося до реформи фінансування, яка буде починатися з реформи первинної ланки. Зміна моделі фінансування передбачає, що гроші будуть іти за пацієнтом. Якщо ми говоримо про первинну ланку охорони здоров’я, то пацієнт зможе вільно, незалежно від місця проживання обирати сімейного лікаря. Для того, щоб підготуватися до реформи, є значна складова електронної системи охорони здоров’я, яка має підтримати цю реформу.

Любомир Ференс: Що означає тестовий режим до квітня 2018 року?

Юрій Бугай: Тестовий режим передбачає те, що нам треба підготуватися до того моменту, коли продукт стане обов’язковим. Треба, щоб його протестували лікарі, пацієнти.

У червні ми запустили першу частину в тестовому режимі. Ідеться про можливість реєстрації медичної установи. У нас зареєструвалося 372 медичні установи. Це десь ¼ від загальної кількості медичних установ первинної ланки охорони здоров’я.

Наше завдання – зрозуміти, що працює, а що не працює. Ключова дата – 1 серпня 2018 року, тому що в законі про державні фінансові гарантії передбачено, що з 1 серпня 2018 року виплати установам будуть здійснюватися на основі інформації з електронних систем охорони здоров’я.

Любомир Ференс: Як лікар буде отримувати гроші? Це буде залежати від кількості пацієнтів?

Юрій Бугай: Це буде залежати від кількості пацієнтів. Лікар може бути або ФОПом, або працівником медичної установи, яка має підписувати договір з Національною службою здоров’я України. Держава платить медичній установі, сума залежить від кількості пацієнтів.

Анастасія Багаліка: Як функціонуватиме сама електронна система?

Юрій Бугай: У нас є короткострокова і довгострокова мета. Якщо ми говоримо про довгострокову, то ми хочемо дійти до своєрідного концепту здоров’я на долоні, щоб нам не доводилося ходити за одними і тими ж довідками, переносити документи. Щоб дійти до довгострокової мети, треба закласти фундамент у вигляді реєстрів. Це одна з найскладніших частин.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio

Be the first to comment on "360 тисяч доларів західної допомоги витратили на систему eHealth, — Юрій Бугай"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*