Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (3.6MB) | Репост
tetyana_ogarkova.jpg
Тетяна Огаркова
Так вважає голова міжнародного відділу Українського кризового медіа-центру, журналістка Тетяна Огаркова, з якою ми зв’язались телефоном.
Тетяна Трощинська: На виборах у Франції переміг Емануель Макрон. І якщо подивитися на ті привітання, які він отримав, зокрема від Дональда Туска Ангели Меркель та Дональда Трампа, то основні контексти, про які вони говорили, це перемога демократії. Чи це так, на вашу думку?
Тетяна Огаркова: Дійсно, привітань було дуже багато, і вони стосувалися саме демократичності, повернення до демократії або збереження демократії у Франції після вибору саме цієї кандидатури. Це пов’язано з тим, що партія «Національний фронт» і кандидатка Марін Ле Пен, на думку багатьох діячів в Європі, становить певну загрозу та небезпеку через її ідеологію. Тому що попри те, що Марін Ле Пен намагалася зробити націоналістичну партію з людським обличчям, в її програмі та риториці зберігалось багато речей, які суперечать правам людини, містять ксенофобські та антиемігрантські пункти.
Тому з цієї точки зору ліберальна програма Макрона є ближче до демократичних цінностей, аніж її програма, і закономірно, що його вітали саме в такому ключі.
Тетяна Трощинська: Ми бачимо, що практично вдвічі Емануель Макрон випередив Ле Пен. Що це може означати?
Тетяна Огаркова: Розрив становить 65% проти 35%, що свідчить про багато речей. Дуже часто ці вибори порівнюють з виборами у другому турі в 2002-му році, коли у протистоянні зійшлися Жак Ширак і Жан-Марі Ле Пен — батько Марін Ле Пен. І тоді голосування було проти Жан-Марі Ле Пен, 81% французів проголосували поти нього.
Сьогодні лише 65% проти цієї партії. Це означає, що настрої у Франції, які підтримують популізм та ультраправу ідеологію, ростуть. Популярність «Національного фронту» за ці 15 років у Франції зросла. І попри перемогу Макрона, це є тривожним сигналом.
Be the first to comment on "35% за ультраправу ідеологію у Франції — це тривожний сигнал, — Тетяна Огаркова"