Як трактувала секс народна культура? Якими були міфи про шлюбні інтимні стосунки та відмінності між жіночою і чоловічою тілобудовою? А також як намагалися «запрограмувати» стать майбутньої дитини?
У третьому епізоді подкасту «Як ми кохалися» етнологині Ірини Ігнатенко дізнаємося про статеве життя у шлюбі і зачаття дітей у традиційному українському суспільстві.
***
Місія The Ukrainians Media — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні. Долучайтеся до спільноти, ставайте нашими амбасадорами та амбасадорками, підтримуйте якісну людиноорієнтовану журналістику та приєднуйтеся до змін. Це можна зробити ось тут: bit.ly/2JZJ261
Більше про Спільноту The Ukrainians читайте тут: bit.ly/39dYiop
Підписуйтеся на нас у соцмережах:
Facebook bit.ly/38t0Pfe
Instagram bit.ly/3ny7etQ
***
Список використаних джерел та літератури у цьому епізоді:
Бандурка:українські сороміцькі пісні / Упоряд. М. сулима. – Київ, 2001.
Гнатюк В.Галицько-руські народні легенди // Етнографічний збірник. – Львів, 1902. – Т. 12.
Грушевський М., Кузеля З. Дитина у звичаях і віруваннях українського народу. Репр. вид. 1906 р. Т.1. Київ: Інтелектуальна книга, 2017. 234 с. (Сер.: Етнологія для дорослих).
Ігнатенко І. Жіноче тіло у традиційній культурі українців. – 3-тє вид., доп. і перероб. Київ: Інтелектуальна книга, 2014. 264 с. (Сер.: Етнологія для дорослих).
Кісь О. Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.). Львів: Інститут народознавства, 2008. 272 с.
Онищук А. З народного життя гуцулів. – Матеріали до української етнології. Том XV. Львів: Наукове товариство імені Шевченка, 1912.
***
Ірина Ігнатенко рекомендує до прочитання:
Грушевський М., Кузеля З. Дитина у звичаях і віруваннях українського народу. (Репр. вид. 1906 р.). – Ч.1. – Київ;
Інтелектуальна книга, 2017. – 234 с. (Репр. вид. 1907 р.). Ч. 2. – Київ;
Інтелектуальна книга, 2017. – 196 с. (Сер.: Етнологія для дорослих).
Be the first to comment on "#3 Секс у шлюбі"