Поліція у Мелітополі “відморожувалась” і не протидіяла провокаторам, – Віталій Олешко

Дмитро Тузов: У Мелітополі також були провокації масового характеру, у які поліція не втрутилася. Що саме відбувалося?

Віталій Олешко: Ми приїхали з Бердянська до Мелітополя. На переддні травневих свят у Бердянську разом із поліцією та СБУ ми вели перемовини із лівими силами і прийшли до консенсусу, що радянської символіки не буде. І вони притрималися домовленості.

А от у Мелітополі ми розуміли, що складніша ситуація. Була інформація, що одна одіозна особа, що очолювала антимайдан, привезла із Росії гроші  на організацію так званого «безсмертного полку». І ми вирішили підтримати хлопців у Мелітополі. Перед 9 травням ми провели переговори із представниками «Опозиційного блоку», які запевнили, що ніякого відношення до «безсмертного полку» не мають. У мелітопольській поліції також пообіцяли, що всі провокації будуть зупинятися.

Дмитро Тузов: Як насправді розвивалася ситуація у Мелітополі?

Віталій Олешко:  Як тільки почав збиратися натовп, з’явилися люди із георгіївськими стрічками і портретами. Ми почали підходити до людей і спокійно просити прибрати стрічки – вони відмовлялися. Тоді ми зверталися до поліції, а вони «морозилися» і відвертатися. До того ж, поліція була без розпізнавальних знаків.

Начальник поліції Мелітополя зараз відсторонений і призначений тимчасовий виконувач обов’язків.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio