Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (6.6MB) | Репост
Дмитро Тузов: Я так розумію, що ви власними очима бачили сутички, які відбувалися в Дніпрі. Що ви бачили?
Тім Жолдак: Насправді я слухав вашу розмову із Владиславом Власюком – і у мене склалося таке враження, що відео і ті численні фотографії, які поширюються в мережею не відображають тих подій, які сталися. І не відображають найбільш ганебний факт: взаємодії і комунікації поліції громадської безпеки, яка є фактично переатестованими беркутівцями. Сумновідомий дніпровський беркут не лише не стримував тих людей, які напали на ветеранів АТО, а і сприяв їм. Це була односпрямована дія – на цьому також сьогодні наголошував радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Склалося не безпідставне враження, що ті люди, які організовували цю провокацію, мали взаємодію з поліцією і було дано завдання саме бити тих, хто буде перешкоджати провокаційним діям так званого «безсмертного полку».
Дмитро Тузов: Нас хвилювало те, чи присутній тут політичний акцент і чи можливо таке, що справді силовики отримали наказ бити ветеранів АТО. Ви зараз підтвердили, що складається таке враження, що насправді така взаємодія була.
Яка ваша реакція на заяву мера Дніпра Дмитра Філатова, який сказав, що у місті провалено оперативну роботу?
Тім Жолдак: Насправді ця заява має підґрунтя. Після подій 2014 року, коли ситуацію в місті вдалося стабілізувати багато в чому завдяки загонам самооборони, створили муніципальну поліцію. Але завдяки певним депутатам міської ради і вищих рангів обмежили чисельність, права і фінансування цих муніципальних поліцейських. Більш того, була згода, щоб муніципальну поліцію на цю акцію не виставляли.
Чому відбувається політизація цього процесу? Весь тиждень маргінали, які три роки десь ховалися і не показували носа в Дніпрі, через доступні інформаційні канали наголошували, що «ви можете нам забороняти, розповідати про декомунізацію, але ми обов’язково принесемо прапор перемоги». Тобто, крім «Опозиційного блоку», Олександра Вілкула і явних політичних діячів, які це все заварили, була залучена маса народу, який потенційно, якщо б навіть ніхто не нападав, могли провокувати простих мешканців Дніпра, чи то георгіївськими стрічками, чи то червоними прапорами.
Наталія Соколенко: Нещодавно завершилась зустріч голови Нацполіції Сергія Князева із постраждалими під час подій 9 травня. Можете коротко розповісти до чого домовилися керівник Нацполіції із громадськістю?
Тім Жолдак: Обіцяно, що до 8 червня проведуть розслідування. Говорили і про те, що провадження відкрито не лише за фактами, а і проти конкретних посадових осіб у поліції. Всі мають змогу долучити свої заяви, хто ще цього не зробив. І 8 червня новопризначений голова обласного управління МВС вийде на брифінг із доповіддю щодо результатів розслідування перед громадськістю.
Дмитро Тузов: На зв’язку також наш колега із Дніпра Олександр Чиж. Чи не постраждали представники медіа під час цих подій?
Олександр Чиж: Вчора здалося, що ніхто серед журналістів не постраждав. Потім з’ясувалось, що дісталося дубинкою журналістці телеканалу ICTV Христині Вінгеляускайте. Це те, що вдалося з’ясувати.
Дмитро Тузов: Почалися перестановки на вищих щаблях поліції і доволі резонансні заяви робить мер Дніпра. Зокрема, він заявив, що поліція в місті повністю корумпована. Ви, як представник медіа, відчуваєте це?
Олександр Чиж: Мені здається, що міський голова Дніпра відкрив «секрет Полішинеля». Нічого нового ні для вас, ні для ваших слухачів ми тут не відкриємо. Це дійсно так і є. Більше того, дивує заміна – призначення пана Глуховері на посаду керівника поліції у області. Адже він уже очолював поліцію у Дніпропетровській області у 2014-2015 рр. У нашому середовищі говорять, що змінили «шило на мило».