Знищити не можна зберегти: українські радянські мозаїки з Поліною Байцим та Євгеном Нікіфоровим

В другому випуску нашого нового сезону до вашої уваги розмова з дослідницею історії радянського мистецтва Поліною Байцим та фотографом Євгеном Нікіфоровим.

Що таке об’єкти типового будівництва в радянському союзі і як мозаїки стали частиною їх декору? Які функції вони виконували в пропаганді та радянській ідеологіЇ?

Говоримо про те, чому мозаїки насправді були формою колективного мистецтва. Який був процес та організація створення мозаїк? Обговорюємо особливості роботи українських художників, які працювали в напрямі соціалістичного реалізму та чому “за те, за що в Москві стрижуть нігті, в Києві рубають руку.” Чи є різниця між українськими та російськими мозаїками? Яке місце Україна займає в радянських студіях? Також згадаємо про роботу з пам’яттю та збереження мистецького спадку в умовах декомунізації.

Нещодавно Поліна з Євгеном презентували їхню спільну роботу про радянські мозаїки в Україні “Ukraine. Art for Architecture”. Це третя книжка в серії Art for Architecture від видавництва DOM Publishing. В ній ви можете знайти 121 мозаїку з детальним описом про них та маршрути подорожей по Україні, щоби побачити якомого більше за раз. Слухайте, насолоджуйтеся коментуйте!

Книгу можна придбати за посиланням:

Ukraine. Art for Architecture

або ж написати @enikiforov.

Також, зверніть увагу на ще одну працю Євгена:
Decommunised: Ukrainian Soviet Mosaics https://www.amazon.co.uk/Decommunised-Ukrainian-Mosaics-Yevgen-Nikiforov/dp/3869225831

Be the first to comment on "Знищити не можна зберегти: українські радянські мозаїки з Поліною Байцим та Євгеном Нікіфоровим"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*