Розвиток та занепад культур. Що лишилося нам від Стародавнього Єгипту, окрім культу котів?

В гостях програми «Цією людиною був Альберт Ейнштейн» Олена Романова, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту сходознавства НАН України.

За її словами, від давніх єгиптян нам дісталися мапи зоряного неба, сучасний календар, наука хімія, косметика, деякі хірургічні та архітектурні вміння, а також абетка.

«Стародавні єгиптяни спостерігали за зірками і склали перші мапи зоряного неба з першими сузір’ями. Ті сузір’я часто не відповідали нашим. «Велику ведмедицю» вони називали «Жертовним стегном», бо в Давньому Єгипті стегно бика було бажаною жертвою богам. Вони його побачили на небі і назвали саме так. Вони складали не тільки перші мапи зоряного неба, а й землі (так, як вони бачили) та мапи потойбічного світу. Вони розвинулися в період Середнього царства. Мапи на папірусах залишали людям в гробниці, щоб ті знали, куди йти. За уявленням стародавніх єгиптян, потойбічний світ сповнений небезпек, у ньому можна ще раз померти. На мапах є написи «цими шляхами не ходити», – розповідає гостя програми.

Давня єгипетська цивілізація була розвиненою та складною, а ії широке розуміння сьогодні дуже викривлено, зазначає Олена Романова. Наприклад, виявляється, що піраміди побудовано не рабами, а звичайними жителями країни, яких Давньоєгипетська держава забезпечувала не лише їжею та одягом, а житлом, медичною допомогою та зерном як еквівалентом грошей.

Розмову слухайте у доданому звуковому файлі.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio

Be the first to comment on "Розвиток та занепад культур. Що лишилося нам від Стародавнього Єгипту, окрім культу котів?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*