Президент розпорошується на підписання стратегій, відкриття музеїв і призначення людей радниками, Кабмін перерозподіляє субвенції і мовні закони на телебаченні

Так-так-так! Нарешті 47-й випуск подкасту “Ок, і шо?”! Тут ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні, а ще можуть змінити наше з вами життя. Цього разу Андрій та Олег обговорюють таке:

– президент підписав стратегію розвитку правосуддя і конституційного судочинства. Тільки-от президент знову втручається у сфери, до яких стосунку не має. Загальнодержавні програми розробляє і здійснює Кабмін, а затверджує – Верховна Рада. Президент не може затверджувати стратегії з питань, які не належать до його сфери відповідальності.

– президент підтримав ініціативу представників творчої спільноти створити музейно-культурний центр сучасного мистецтва Івана Марчука. І знову діє повз свої повноваження!

– депутати готуються відтермінувати мовні квоти на телебаченні. перерозподіл субвенції Кабміном. Цікаво, що рішення пропонують ухвалити в останній момент, пояснюючи його витратами кіно-телеіндустрії через коронавірус.

– перерозподіл субвенції Кабміном, а саме розподіляє 3,4 млрд грн з держбюджету 2021-го місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. Тільки не так все швидко! Бюджетний комітет Верховної Ради має ще погодити такий розподіл коштів, тому нардепи можуть і не підтримати рішення уряду.

Розбираємося!

Be the first to comment on "Президент розпорошується на підписання стратегій, відкриття музеїв і призначення людей радниками, Кабмін перерозподіляє субвенції і мовні закони на телебаченні"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*