Подкаст Радіо «Астролябія». №26. Джозеф Конрад. Фальк. Емі Фостер. Завтра

— Так, — відгукнувся лікар на мою заувагу, — можна подумати, що земля — прoклята, бо з усіх її дітей оці, які тримаються до неї найближче, мають незграбні постави й таку важку ходу, начебто самi їхні серця закуті в кайдани. Але тут, на цій сaмій дорозі, серед цих важкотілих людей можна було колись побачити й когось тендітного і гнучкого, з довгими руками та ногами, стрункого, як сосна, — чоловіка, в чиїй зовнішності проглядав якийсь порив угору, немовби на серці в нього було легко й радісно.

Джозеф Конрад. «Емі Фостер»

Три зразки малої прози славетного британського письменника родом з України. Конрад осмислює власний досвід розлуки з батьківщиною в темах самотності та скитальства, заторкнутих в оповіданнях «Емі Фостер» (1901) і «Завтра» (1902). Це коло тем і сьогодні близьке українському читачеві, оскільки в нашій пам’яті живуть кілька «хвиль» масової еміграції наприкінці ХІХ – на початку ХХІ століть. В «Емі Фостер» розказано історію емігранта з Галичини, який починає нове життя в Англії, а «Завтра» — це розповідь про повернення додому блудного сина, якого роками чекає батько, літній моряк. Тим часом у повісті «Фальк» (1901) контрастують, як зазначив свого часу сам автор, «звичайна людська чутливість і прямолінійність чоловіка, більшменш покірного своїм інстинктам», чоловіка, який усе ж чесний зі своєю обраницею.

Гостя: перекладачка Олена О’Лір.
Ведучий: Володимир Михалевич.

Музика: Вандор — Америка

До 20 січня включно на всі наші книги діють щедрі різдвяні знижки – до 60%!

Базова знижка становить 15%, однак на багато які видання вона сягатиме 50%. Додаткову знижку 10% отримають всі члени Клубу видавництва, а також ті, хто приєднається до Клубу, оформлюючи замовлення.

Збірку творів Джозефа Конрада можна придбати за цим посиланням

About the Author

Радіо «Астролябія»
Радіо «Астролябія» — розмови про нові книги українською. Подкаст Видавництва «Астролябія».

Be the first to comment on "Подкаст Радіо «Астролябія». №26. Джозеф Конрад. Фальк. Емі Фостер. Завтра"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*