(Ні)коли знову. Епізод шостий: Іран

У фокусі цього епізоду — Іран та іранська література. Так, ми знаємо, що дрони звідти. Але також ми знаємо про революцію (і не першу), яка триває з вересня після вбивства Махси Аміні. Ми схильні підтримувати іранців і іранок у їхніх спробах до зміни влади та революціях, тому записали цей епізод. Дисклеймер завершено.

Революція, війна, диктатура —це все про Іран. Але також і поезія, казка, свобода та освіта. Геля та Іра у шостому епізоді “(Ні)коли знову” дивляться на Іран крізь оптику жіночої літератури: роман “Дівчина на ім’я Румі” Арі Гонарвар та збірка “Читаючи більше за Лоліту в Тегерані”. Поряд із звичними нам побутовими наративами війни (у цьому разі іраксько-іранської) та есеїстикою, що розгортає перед нами літературний краєвид країни, читаємо також текст Махмуда Довлатабаді “Спрага” про людяність (?) на фронті.

Маркіян із Дорою ж спробують зробити огляд історії Ірану впродовж усього ХХ століття. Особливу увагу звернуть на ісламську революцію (спойлер: не таку вже ісламську), роз’яснять проблематичність вестернізованого погляду на неї та пояснять, чому іранці не дорівнюють своїй владі.

Гості етеру: новий орієнталізм, ведуча із дипломами Нетфліксу, ТікТоку і Твітеру та вже постійний перехоплювач мікрофону, наш найдорожчий Кевін із Алабами.

Список літератури: https://telegra.ph/Spisok-l%D1%96teraturi-do-shostogo-ep%D1%96zodu-Pravdi-%D1%96-Krivdi-N%D1%96koli-znovu-%D0%86ran-03-06

Be the first to comment on "(Ні)коли знову. Епізод шостий: Іран"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*