II KRAYOVYY ZDVYH (VELYKYY PROPAMʺYATNYY SHEVCHENKIVSʹKYY ZDVYH) 1914 ROKU NA STORINKAKH CHASOPYSU «SVOBODA» (USA)

Здвиги українських національно-виховних товариств («Сокіл-Батько, «Січ», спортове товариство «Україна») 1911 та 1914 рр. мали вагому роль у формуванні патріотичної свідомості, гартуванні тіла йдуху, ствердженню державницьких амбіцій українського народу. В цілому регіональні за географічним характером Краєві здвиги мали суспільне та геополітичне значення міжнародного рівня. Цьому сприяла активна діяльність щодо поінформованості та залученні міжнародної спільноти до участі у здвигах. Важливу роль у широкій поінформованостіукраїнської громади Сполучених Штатів Америки щодо особливостей проведення тазначення ІІ Краєвого здвигу 1914 р. відіграв часопис «Свобода» (США). На йогосторінках друкувалися розлогі статті, звіти, листи тощо. Зважаючи на те, щочасопис «Свобода» був і залишається головним медійним джерелом найчисельнішої організації української громади в США – Українського Народного Союзу, можна впевнено стверджувати про масштабність інформаційного охоплення про проведення у Львові здвигу. Окрім цього, на сторінках «Свободи» поміщено було інформацію про всіх хто щиро вітав здвиг. Зокрема це були іноземні офіційні вітальні телеграми й відозви та численна українська діаспора.

About the Author

Олексій Лях-Породько
Дослідник історії українського та світового тіловиховання, спорту та олімпійського руху. Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент.

Be the first to comment on "II KRAYOVYY ZDVYH (VELYKYY PROPAMʺYATNYY SHEVCHENKIVSʹKYY ZDVYH) 1914 ROKU NA STORINKAKH CHASOPYSU «SVOBODA» (USA)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*