ФінТех Подкаст 104. Руслан Кравець (НБУ): Cashless economy – новий курс Нацбанку

У сьогоднішньому подкасті на порталі Finance.UA ведуча Юлія Бондар спільно із заступником начальника управління стратегії та реформування банківської системи НБУ Русланом Кравцем знову підняли питання про розвиток безготівкового способу оплати в Україні.

Під час внутрішньої трансформації Національного банку, яка почалася в 2014 році, однією із стратегічних програм був розвиток касових центрів по території країни. Однак, правління НБУ прийшло до висновку, що розвиток касових центрів може привести до збільшення тіньового обороту готівки в країні. Виходячи з даних міркувань, регулятор розробив концепцію щодо впровадження безготівкових розрахунків – cashless economy. Суть концепції полягає в тому, щоб зменшити готівковий обіг в країні і перевести звичні способи оплати в швидку і зручну форму розрахунку.

Згідно з дослідженнями шведського Риксбанку, Україна належить до країн з дуже високим рівнем готівки в економіці. За словами запрошеного гостя, основним ключем для зниження готівкового обігу в країні може стати переведення усіх соціальних виплат – і не тільки, – на пластикові картки, до того ж для переваги безготівкових розрахунків над готівковими необхідно створювати інфраструктуру і можливості для cashless economy.

Руслан Кравець назвав країну, яка не тільки близька за показниками готівки до України, а й змогла знизити оборот грошової маси в економіці і привести показник розрахунків в безготівковій формі до економічно необхідного. У подкасті ви також дізнаєтесь: які кроки регулятор, зі свого боку, вже зробив для розвитку cashless economy, хто, на сьогоднішній день, є драйвером в просуванні безготівкового способу оплати, а хто гальмує дану сферу.

Хронометраж: 38:55

Be the first to comment on "ФінТех Подкаст 104. Руслан Кравець (НБУ): Cashless economy – новий курс Нацбанку"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*