Подкаст: Відтворювати в новому вікні | Скачати (17.0MB) | Репост
petro_burkovskyy.jpg
Петро БурковськийГромадське радіо
Про нього і про тренди, які зараз можна спостерігати у світовій політиці, ми поговоримо з нашими співрозмовниками — професором Києво-Могилянської Академії, відомим українським політологом Олексієм Гаранем, який є в нас на телефонному зв’язку, і з завідуючим відділом розвитку політичних систем Національного інституту стратегічних досліджень Петром Бурковським, який завітав до нас у студію.
«До думки таких діячів, як Збіґнєв Бжезінський, звичайно, прислуховуються. Але ясно, що його плив на безпосереднє формування американської зовнішньої політики був дещо раніше, коли він займав посаду в державних структурах при Картері. Найбільше з того, що зробив Бжезінський, це використав війну в Афганістані, щоб перетворити Афганістан на своєрідний В’єтнам для Радянського Союзу.
Він був один з небагатьох західних політологів, хто передбачав розпад Радянського Союзу, і я б сказав, що для нас була важливою його позиція на початку 90-х років, коли Захід тільки формував відношення до України. Зокрема йому належить фраза, яка потім стала крилатою: «Росія не може бути одночасно імперією і демократією, і без України у Росії є шанс перетворитися на диктат, а з Україною вона перетвориться на імперію», — сказав Олексій Гарань.
В 2009-му році І Кіссінджер, і Бжезінський висловилися з приводу, чи готова Америка до нової війни. Кіссінджер говорив про повну готовність перемагати. Бжезінський був більш обережний та говорив, що потрібно почекати 5-7 років. На сьогоднішній момент Америка мала б бути вже готова.
«Мені здається, що наразі місія нового очільника США — залишитися при владі та примножити свої статки. Він розглядає ресурс президенства як певний трастовий фонд, який тимчасово, але з дуже легким повноваженням опинився в його руках. Він так ним і розпоряджається. Очевидно, він буде слухати радників, які будуть розповідати йому не як зробити Америку великою, а як зробити великим її президента. Якщо треба почати війну — він її почне. Якщо треба помиритися і потиснути руку Кім Чен Ину, він її потисне», — розповідає Петро Бурковський.
Повний варіант розмови слухайте в аудіоверсії.
Be the first to comment on "Бжезінський передбачив кінець «холодної війни» та дожив до початку нової"