#19 Олексій Гарань ІІ про нерівність, соціальне розшарування та різницю між українцями та росіянами

Цей випуск подкасту Лабораторії нонфікшн був записаний 23 лютого. За декілька годин почалася війна.

У дев’ятнадцятому випуску ми разом з Олексієм Гаранем, доктором історичних наук, професором кафедри політології Києво-Могилянської академії, науковим директором Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва поговорили про те, як живуть суспільства та звідки з’являється нерівність.

Привід поговорити про це нам дала книга «Каста. Витоки наших невдоволень». Її написала Ізабель Вілкерсон — американська журналістка і авторка бестселеру «Теплота інших сонць: епічна історія американської міграції». На цей раз Вілкерсон розповідає історію расової дискримінації, перш за все — в американському суспільстві. Здавалося, для України ця тема не дуже близька. Але правила відносин між «вищими» чи «нижчими» у суспільстві, які формулює авторка, мають універсальний характер.

Чому виникає дискримінація? Чим відрізнялося соціальне розшарування в Україні у радянські часи та після прийняття незалежності? Яке місце при визначенні «сильних» та «слабких» займають розум та сила? І нарешті, в чому принципова різниця між Україною та росією? Про все — у дев’ятнадцятому випуску Лабораторії нонфікшн.

Слухайте, критикуйте та пишіть ваші чесні коментарі.

Партнер проекту аудіобукс книгарня АБУК: https://abuk.com.ua

Паперова версія книги: https://cutt.ly/DHx1y4V
Електронна версія книги: https://cutt.ly/FHx1gbg
Сайт видавництва: https://laboratoria.pro
Facebook: https://cutt.ly/EQSSfcD
Instagram: https://cutt.ly/uQSShmV
Telegram: https://cutt.ly/RQSSlEO

Be the first to comment on "#19 Олексій Гарань ІІ про нерівність, соціальне розшарування та різницю між українцями та росіянами"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*