Леонтович і Вівальді на бандурі й баяні: музичні експерименти B&B Project

Учасники гурту  B&B Project Сергій Шамрай і Тетяна Мазур розповідають про власні музичні експерименти і стереотипи щодо баяна й бандури.

Сергій Шамрай: Нашому проекту 1,5 року. Ми почали свою діяльність з метою популяризації українських музичних інструментів шляхом каверів.

Тетяна Мазур: Існує міф, що на бандурі можна грати тільки думи або народні пісні. Насправді і на бандурі, і на баяні можна виконати і попсові, і джазові пісні. Зараз ми експериментуємо із дабстепом, рок-хітами.

У виконанні гурту лунає композиція «Щедрик».

 

 

Василь Шандро: Ви випробовували цю композицію в дії?

Тетяна Мазур: Так, минулого року ми презентували його на площі Херсона у новорічну ніч. Публіка різного віку ― від дітей до людей похилого віку ― танцювала.

Василь Шандро: Як відбувається процес обробки відомих класичних речей на сучасний лад? Серед викладачів і музикознавців побутує думка: краще напиши своє, а класику не чіпай.

Сергій Шамрай: У нас трохи інша думка. Ми хочемо донести це до молоді, тому додаємо якісь сучасні символи, клубні звуки, а потім їм цікаво послухати оригінал, як це бачив композитор.

Таким чином ми популяризуємо і класичну музику, й інше бачення.

Василь Шандро: Жінка з бандурою ― Київський кобзарський цех каже, що це певне викривлення, що такого не могло бути. Ми можемо собі уявити тріо бандуристок з радянського телебачення.

Тетяна Мазур: Для того ми й робимо проект, щоб зламати цей стереотип. Хлопці-бандуристи зараз велика рідкість, і їх з руками-ногами забирають будь-які колективи, тому що чоловічі голоси дуже цінні в капелах бандуристів.

Василь Шандро: А щодо баяна є якісь стереотипи?

Сергій Шамрай: Звичайно, є. Всі думають, що на ньому можна грати тільки народну музику. Ніхто й не чув, що на баяні дуже класно і ХТК Баха звучить, і Шопен.

Далі в ефірі звучить «Літня гроза» Антоніо Вівальді.

Василь Шандро: Який у вас репертуар?

Тетяна Мазур: Наш перший кавер був на хіт гурту Metallica. Після цього ми почали експериментувати із жанрами і складами. Зараз у нашому репертуарі є і рок-хіти, і саундтреки, і класичні композиції.

Сергій Шамрай: Також ми зіграли електро-хіт акустично, імітуючи акустично електричні прийоми.

Тетяна Мазур: Ми вважаємо, що важливо не забувати, що це народні інструменти, тому у нас є «Черемшина» у джазовій обробці.

Василь Шандро: Що кажуть викладачі і колеги про ваші експерименти?

Тетяна Мазур: Дехто підтримує, з деким боремося. З приводу каверів нічого не кажуть, але питають, як можна так знущатися над бандурою і баяном. Така музика не сприймається людьми старшого віку. Але нашим одноліткам це подобається.

Був випадок, коли на музичному фестивалі до нас підійшла завуч музичної школи і розповіла, що в них забитий набір на бандуру та баян. Дітки приходять з нашими відео, показують і говорять: ми хочемо грати як вони, візьміть нас на бандуру та баян.

У мене багато подружок працює у музичних школах вчителями, і до них також приходять діти і показують наші відео. Це заохочує їх вчитися грати.

About the Author

Громадське Радіо
Подкасти радіомережі “Громадське радіо” (м. Київ та область – 70,4 МГц (УКХ); м. Волноваха – 66,05 МГц (УКХ) та 103,8 МГц (FM); м. Краматорськ – 103,2 МГц; м. Красноармійськ – 99,6 МГц; м. Старобільськ – 90,2 МГц; с. Широке – 101,8 МГц; смт. Біловодськ – 92,6 МГц; смт. Білолуцьк – 100 МГц; смт. Зоринівка – 103,7 МГц). Сайт: hromadske.radio